فشار اقتصادی بر کارآفرینان با افزایش قیمت خرید مواد اولیه
فشار اقتصادی بر کارآفرینان با افزایش قیمت خرید مواد اولیه
در زمینه کار بیشتر دچار فشار اقتصادی هستم به طور مثال سال گذشته مس را کیلویی ۲۵ هزار تومن می خریدیم در حالی‌که امسال هر کیلو ۴۵ هزار تومان خریداری می‌کنم در صورتی که کارهای ساخته شده قیمتش ثابت مانده است.

فرشته دری در گفت‌وگو با خبرنگار اخبار کوهپایه، اظهار کرد: از سال ۱۳۹۰ سرپرست دو فرزند دخترم هستم و در همین سال ساکن شهر کوهپایه شدم و در کلاس قلم زنی شرکت و با معدل بالا گوهی قلمزنی را دریافت کردم.

مربی فنی حرفه ای در رشته قلم زنی در کوهپایه که امروز عنوان دانشجوی ترم ششم روانشناسی را به خود اختصاص داده، افزود: به خاطر مشکلاتی که داشتم نتوانستم تحصیل کنم اما اراده برای این‌که بتوانم یک مربی حرفه‌ای در رشته قلم‌زنی شوم و بتوانم یک موسسه برای بانوان هنرمند ایجاد کنم مرا با پشتکار فراوان به ادامه تحصیل سوق داد.

دری در ادامه با اشاره به کسب عناوین مختلف که حاصل تلاش روزافزونش بود، عنوان کرد: کسب دیپلم قلمزنی از فنی حرفه ای در سال ۹۱، دریافت پروانه کسب تولید از اداره صنعت و معدن استان اصفهان و پروانه کسب تولید از اداره میراث فرهنگی در سال ۹۲، انتخاب به عنوان مربی فنی و حرفه ای در سال ۹۳ و کسب مادر نمونه از طرف کمیته امداد استان اصفهان و عنوان کارآفرین برتر استان طی سال های ۹۴ و ۹۵ از جمله موفقیت هایم بود که با تلاش بسیار صورت گرفت.

وی خاطرنشان کرد: در زمینه کار بیشتر دچار فشار اقتصادی هستم به طور مثال سال گذشته مس را کیلویی ۲۵ هزار تومن می خریدیم در حالی‌که امسال هر کیلو ۴۵ هزار تومان خریداری می‌کنم در صورتی که کارهای ساخته شده قیمتش ثابت مانده است.

دری با اشاره به این‌که هر رشته مشکلات خاص خود را دارد، بیان کرد: علاقه‌مندی نیاز اولیه رشته قلم‌زنی است و این رشته توانایی هماهنگی دست و چشم را می‌طلبد و ایجاد بازار فروش برای این رشته حایز اهمیت است.

کارآفرین نمونه استان با اشاره به جذب تعداد زیاد هنر ‌آموز و ایجاد شرایط برای ورود آن‌ها به بازار کار، اظهار کرد: در این مدت در نمایشگاه‌های متعددی از جمله نمایشگاه سوهانک تهران در ماه رمضان سال ۹۱، نمایشگاه بین المللی تهران _ سئول سال ۹۲، کمپ نوروزی اصفهان نایین ۹۱_۹۲-۹۳، نمایشگاه بین المللی قزوین سال ۹۴، نمایشگاه بین المللی ارومیه سال ۹۵، نمایشگاه بین المللی شهر کرد سال ۹۵، نمایشگاه باع موزه قصر تهران سال ۹۵، نمایشگاه باغ غدیر اصفهان سال ۹۶ ونمایشگاه تولیدات دانشجویی سال ۹۶ شرکت کردم و قطعا حضور در نمایشگاه ها فرصت خوبی برای معرفی این رشته به سراسر کشور است.

وی تاکید کرد: مسئولان باید نسبت به ایجاد تسهیلات ویژه به رشته های صنایع دستی مبادرت ورزند و تولیدکنندگان و کارآفرینان محلی را یاری کنند زیرا فشار زیادی از لحاظ اقتصادی روی تولیدکنندگان محلی است.

انتهای پیام:/ بتول مرادی/