تسویه حساب مانع خدمت نشود /جلسه شورای اداری بخش تشکیل شود
تسویه حساب مانع خدمت نشود /جلسه شورای اداری بخش تشکیل شود
امام جمعه شهر کوهپایه گفت : در نظام اسلامی باید خدمت را سر لوحه اعمال خود قرار دهیم که اگر چیز دیگری انجام شود و پای تصفیه حساب به میدان بیاید روز قیامت مورد عذاب قرار خواهیم گرفت .

به گزارش اخبار کوهپایه؛ حجت‌الاسلام احمد شاکری ظهر امروز در آیین تکریم و معارفه بخشدار کوهپایه اظهار کرد: این جلسه که با حضور رؤسای ادارات در حال برگزاری است شبیه به جلسه شورای اداری بخش نیز هست، از فرماندار تقاضا دارم که در کنار این جلسات، جلسه شورای اداری را برای بخش هم در نظر بگیرند که در آن بیشتر به تعامل و گفت‌وگو درباره مسائلی که لازم است، بپردازیم.

وی با اشاره به نامه ۵۳ نهج‌البلاغه حضرت علی(ع)، افزود: امام علی(ع) در این نامه مالک اشتر را به تقوا دعوت می‌کند و به او می‌گوید اطاعت خدا را بر هر چیزی مقدم بدار و بنده خدا بودن شرط اصلی است.

امام جمعه شهر کوهپایه تصریح کرد: اگر می‌خواهیم سعادتمند باشیم باید خدا را مقدم داشته و مطیع خداوند باشیم، مسؤولان در نظام جمهوری اسلامی باید در هر سمتی متوجه باشیم تریبون در اختیار ما و صندلی ریاست ما با خون شهیدان آبیاری شده است و مسؤولیت در جمهوری اسلامی با دیگر نظام‌ها خیلی متفاوت است.

وی با بیان این‌که همه ما زیر نظر دوربین‌های مردمی هستیم، گفت: حضرت علی(ع) در نامه به مالک می‌گوید اگر جایی هوای نفس بر تو غالب گشت آن را بشکن و به هنگام سرکشی هوای نفس آن را رام کن، مبادا به خاطر منفعت شخصی تصمیم غیرعقلایی و شخصی بگیری، مالک بدان من تو را به شهرهایی می‌فرستم که قبلاً حکمران‌هایی بودند که بعضی ظالم و بعضی عادل بودند، درباره تو آیندگان آن‌چه را که تو امروز درباره گذشتگان می‌گویی، می‌گویند.

شاکری با اشاره به آیات قرآن، بیان کرد: انسان باید دقت کند از چه چیزی آفریده شده است و اگر مسؤولیتی یا مقامی گرفت بداند ابتدا از چه آفریده شده است، خداوند این را گفته تا به یاد داشته باشیم که ما انسان‌ها این هستیم و به بیراهه نرویم.

وی در ادامه با اشاره به روایتی در رابطه با حضرت داود(ع) گفت: خدایی که آدم را با این کیفیت آفریده است قادر به زنده کردن او بعد از مرگ نیز هست در روزی که پنهان‌ها آشکار می‌شود، لازمه شرمنده شهیدان نشدن به خدمت به مردم است.

امام جمعه شهر کوهپایه در پایان تأکید کرد: در نظام اسلامی که با خون شهیدان آبیاری شده باید خدمت را سرلوحه اعمال خود قرار دهیم که اگر چیز دیگری انجام شود و پای تصفیه حساب به میدان بیاید روز قیامت مورد عذاب قرار خواهیم گرفت.

انتهای پیام / الماسی