جاده کوهپایه سجزی را شخم زده‌اند!
جاده کوهپایه سجزی را شخم زده‌اند!
رئیس شورای بخش کوهپایه گفت: جاده کوهپایه _اصفهان وضعیت مناسبی ندارد و گویا این جاده را شخم زدند اگر کوهپایه شهرستان بود اولین اقدام حل مشکل این مسیر بود؛ اکنون در شرق اصفهان اولویت حل مشکل خشکسالی قرار گرفته و مردم بخش کوهپایه نیز با این مشکل دست و پنجه نرم می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری کوهپایه احمد لطفی در نشست بررسی مشکلات بخش کوهپایه،  اظهار کرد: بخش کوهپایه با قدمت بیش از ۸۰ سال مرکز جغرافیایی _سیاسی با وسعتی حدود ۳ هزار کیلومتر مربع تقریباً ۲۰ درصد از وسعت شهرستان اصفهان را به خود اختصاص داده است.

وی افزود: این بخش دارای سه شهر، سه شهرک صنعتی شهری و چند نقطه صنعتی روستایی است؛ بخش کوهپایه شامل بیش از ۵۰۰ نقطه، مکان، مزرعه و روستا است که بیش از دویست نقطه آن دارای سکنه است و در این بخش ۲۷ روستا که دارای شورا و دهیاری مصوب است وجود دارد.

رئیس شورای بخش کوهپایه تصریح کرد: در شهرک‌های صنعتی بخش کوهپایه حدود ۳۰۰۰ کارگر مشغول به کار هستند
بخش کوهپایه دارای ۷۳ اداره و ارگان نهاد و دفتر نمایندگی دارد و دارای ۳۶۰ کارمند است در بخش اصناف بیش از ۱۰۰۰ نفر شاغل هستند جمعیت بخش کوهپایه در حدود ۲۸ هزار نفر است.

وی خاطرنشان کرد: بخش کوهپایه به دلیل وسعت و همچنین همجواری با چند شهرستان و از طرفی با استان یزد گسترده‌ترین بخش شهرستان اصفهان است و با بیش از ۸۰ سال قدمت در استقرار مرکز سیاسی استحقاق شهرستان شدن را دارد.

رئیس شورای بخش کوهپایه با انتقال این صحبت مردم که بعد از ۸۰ سال بخش باقی ماندن کوهپایه می‌توان ان‌را در گینس ثبت کرد، بیان کرد: ارتقا بخش کوهپایه خواسته اصلی مردم بخش کوهپایه است ولی متاسفانه در چند دوره با سنگ‌اندازی‌ها در اجرای این امر مانع ایجاد شده است.

لطفی عنوان کرد: جاده کوهپایه _اصفهان وضعیت مناسبی ندارد و گویا این جاده را شخم زدند اگر کوهپایه شهرستان بود اولین اقدام حل مشکل این مسیر بود؛ اکنون در شرق اصفهان اولویت حل مشکل خشکسالی قرار گرفته و مردم بخش کوهپایه نیز با این مشکل دست و پنجه نرم می‌کنند.

احمد لطفی بیان کرد: خسارت وارد شده به مردم بخش کوهپایه در دو سال اخیر خشکسالی معادل بیست سال نکشت بخش‌های دیگر است درختان با قدمت ۵۰ ساله خشک شده‌اند و کشاورزان به نان و شب محتاج شده‌اند اکثر کشاورزان مجبور به تغییر شغل شده‌اند و به دامداری روی اورده‌اند.

رئیس شورای بخش کوهپایه اذعان کرد: مشکل اصلی در روستاهای بخش کوهپایه عدم وجود مکانی برای نگهداری دام‌ها است که دام‌ها را در منازل نگهداری می‌کنند و نیاز به جانمایی برای ایجاد دامداری صنعتی در روستاها وجود دارد.