ضرورت ساخت یک مرکز بیمارستانی ۵۰ تخته خوابی در کوهپایه احساس می شود
ضرورت ساخت یک مرکز بیمارستانی ۵۰ تخته خوابی در کوهپایه احساس می شود
رئیس شورای اسلامی شهر کوهپایه گفت: برای ساخت یک مرکز بیمارستانی ۵۰ تخته خوابی در بخش کوهپایه تخصیص اعتبارات لازم امری ضروری است.

به گزارش پایگاه خبری اخبار کوهپایه قوام الدین ضیایی  با اشاره به موقعیت کوهپایه و وضعیت مرکز سلامت این شهر، اظهار کرد: منطقه کوهپایه واقع در شرق شهرستان اصفهان با جمعیتی قریب به ۴۰ هزار نفر و پیشینه سیاسی قریب به ۹۰ سال مرکزیت بخش، به عنوان بزرگترین بخش سیاسی و جمعیتی شرق اصفهان فاقد هر گونه بیمارستان یا مرکز بهداشتی تخصصی است.

وی افزود: سه مجموعه بزرگ شهرک صنعتی در سطح استان و شهرستان اصفهان مستقر در منطقه کوهپایه وجود دارد و قریب به ۱۰۰۰۰ کارگر در شرکت های این شهرک ها به عنوان بیمه پرداز مشغول به کار که بعضا سخت وخطرناک بوده و قریب به ۷۰۰۰ نفر کارگر بازنشسته و مستمری بگیر از اداره تأمین اجتماعی کوهپایه در این منطقه زندگی می کنند.

رییس شورای اسلامی شهر کوهپایه تصریح کرد: جاده مواصلاتی به طول ۱۴۰ کیلومتر از این منطقه عبور کرده و قریب به ۲۷۰۰۰ وسیله نقلیه سبک و سنگین در آن تردد دارد؛ حدود ۹۵۰ کیلومتر جاده مواصلاتی کوهستانی و غیر کوهستانی در این منطقه است که طبیعتا” این میزان طول مساحت جاده ای و تردد در طول شبانه روز میزان تصادفات جاده ای را افزایش داده و منجربه صدمات جسمانی شدیدی می شود.

وی خاطر نشان کرد: وجود جمعیت قریب به ۴۰ هزار نفر در منطقه و خدمات رسانی به روستاهای همجوار بخش خصوصا” روستاهای جنوب شهرستان اردستان و غرب شهرستان نایین به دلیل نزدیکی این روستاها به مرکز بخش کوهپایه ملزم است.

ضیایی بیان کرد: با تلاش جمعی از خیرین یک باب ساختمان با زیربنای بیش از ۲۰۰۰ متر مربع و مابقی در حدود ۳۵ میلیارد ریال تحت طراحی و نظارت تام دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با مد نظر قرار دادن تمامی فضاهای لازم در مرکز بهداشت شهید خجسته بخت کوهپایه احداث شد که در حال حاضر به دلیل کمبود اعتبارات در تهیه لوازم و تجهیزات لازمه (در حدود ۲۰ میلیارد ریال) نیاز به مساعدت خاص و ویژه ای است.

قوام الدین ضیایی اذعان کرد: هدف از احداث این ساختمان رفع فقر بهداشتی و جلوگیری از تردد شهروندان جهت امور درمانی با در نظر گرفتن فاصله ۷۰ کیلومتری به مرکز شهر اصفهان و با نیت جلوگیری از حوادث متعدد جاده ای و همچنین پایین آوردن هزینه های بهداشتی و ایجاد تسهیلات مناسب به منظور خدمت رسانی در راستای بهبود و بهداشت روانی کلیه شهروندان شهر و منطقه شرق اصفهان بوده است.

رئیس شورای شهر کوهپایه گفت: در سال ۱۳۷۱ جهت احداث یک باب بیمارستان ۲۵ تخته خوابی از وزارت بهداشت و درمان مجوز اخذ شد حال به منظور تکریم هویت انسانی هموطنان ساکن در این خطه کویری و به نیت برداشتن گامی جهت حفظ سلامت بهداشت و روان مردم و تغییر نگرش در بین آحاد شهروندان این منطقه نسبت به مهاجرت به مرکز شهرستان، برای ساخت یک مرکز بیمارستانی ۵۰ تخته خوابی در این مرکز بخش تخصیص اعتبارات لازم امری ضروری است.

انتهای پیام /