ادامه اسلام علوی و اموی در عصر علما و مرجعیت/ تفاوت بین اسلام اجتماعی و اسلام سیاسی
ادامه اسلام علوی و اموی در عصر علما و مرجعیت/ تفاوت بین اسلام اجتماعی و اسلام سیاسی
مسئول تشکل‌های دینی سازمان تبلیغات اسلامی استان اصفهان گفت: اسلام علوی و اسلام اموی بعد از عصر ائمه (ع) و در عصر علما و مرجعیت نیز ادامه داشته است.

به گزارش پایگاه خبری اخبار کوهپایه ، حجت الاسلام حسن بابایی در مراسم بزرگداشت آیت الله هاشمی شاهرودی و حماسه نهم دی ماه اظهار کرد: فتنه زمانی رخ می دهد که بین حق واقعی و حق ظاهری یا به عبارت دیگر بین اسلام واقعی و اسلام ظاهری اصطکاک ایجاد شود که جرقه ناشی از آن فتنه را تشکیل خواهد داد.

فتنه از صدر اسلام بوده است

مسئول تشکل‌های دینی سازمان تبلیغات اسلامی استان اصفهان با بیان اینکه فتنه از صدر اسلام بوده و تا قیام قیامت هم خواهد بود، تصریح کرد: بعد از رحلت نبی مکرم اسلام، اسلام علوی از سوی امیرالمومنین(ع) و اسلام اموی از سوی معاویه و… ارائه شد که مردم هردو را منسوب به پیامبر(ص) می دیدند و هردو اقامه نماز، تفسیر قرآن و… داشتند و خروجی این فتنه منجر به عاشورا و کربلا شد چرا که مردم نتوانستند اسلام واقعی را از اسلام ظاهری تشخیص دهند.

ادامه اسلام علوی و اموی در عصر علما و مرجعیت ادامه دارد

وی در ادامه با بیان اینکه اسلام علوی و اسلام اموی بعد از عصر ائمه (ع) و در عصر علما و مرجعیت نیز بوده است، افزود: با این تغییر که شد اسلام جواهری و اسلام لیبرالی و نمونه بارز آن را در تفاوت نگاه آیت الله کاشانی و دکتر مصدق می توان دید که خلاصه اینکه مصدق برای رفع مشکل اقتصادی حاضر است مشروب فروشی آزاد باشد تا مالیات بر آن ببندد و با هیچیک از پیشنهادات آیت الله کاشانی مبنی بر گران کردن نان و… موافقت نمی کند تا اینکه آیت الله کاشانی که در ۳۰تیر ۱۳۳۱ مردم را به تظاهرات در حمایت از مصدق دعوت می کند با او قهر کرده و به مشهد می رود و نتیجه می شود کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ و سرنگونی دولت مصدق که اسلام لیبرالی را نمایندگی می کند.

تفاوت بین اسلام اجتماعی و اسلام سیاسی

بابایی به تداوم اصطکاک بین اسلام علوی و اسلام اموی در انقلاب اسلامی ایران اشاره و خاطر نشان کرد: در دهه فجر ۱۳۵۷ مهندس بازرگان و دولت موقت روی کار می آید و وقتی سخن از نوع حکومت و «جمهوری اسلامی» پیش می آید آقایان می گویند که جمهوری دمکراتیک یا جمهوری دموکراسی اسلامی و… و حضرت امام تاکید می کنند که «جمهوری اسلامی» نه یک کلمه کم و نه یک کلمه زیاد.

حسن بابایی به ارائه پیش نویس قانون اساسی توسط دولت موقت و پیشنهاد بازرگان مبنی بر تشکیل مجلس موسسان و تکمیل پیش نویس ظرف یک ماه اشاره و بیان کرد: امام راحل با هوشیاری گفتند که باید مجلس خبرگان قانون اساسی تشکیل و خبرگان همه حوزه ها و از جمله فقهای عالی‌قدر در آن حضور داشته باشند و طی پیامی به خبرگان قانون اساسی تاکید کردند که انقلاب ما اسلامی است و نباید خلاف اسلام در قانون اساسی بیاید و از هیاهوهای رسانه ای هم نترسید.

مسئول تشکل‌های دینی سازمان تبلیغات اسلامی استان اصفهان به پیشنهاد ترویج «اسلام اجتماعی» بصورت تلویحی قبل از ۱۳۸۸ و بصورت علنی در سال های اخیر اشاره و تصریح کرد: اسلام امام خمینی(ره) اسلام سیاسی بود که تاکید داشت فلسفه عملی فقه، حکومت اسلامی است اما اینان می گویند باید اسلام اجتماعی مانند اخوان المسلمین در مصر و حزب اعتدال و توسعه در ترکیه یا فتح اله گولن داشته باشیم.

وی با طرح این سوال که اسلام نبی مکرم اسلام، اسلام سیاسی بود یا اجتماعی، اظهار کرد: اسلام اجتماعی می گوید مسجد و نماز و امام جماعت خوب داشته باش اما به تو ربطی ندارد کنار مسجد شراب فروشی است یا کتابفروشی، اسلام اجتماعی می گوید ۸۰ ضربه شلاق برای شرب خمر نداریم، اسلام اجتماعی می گوید که ایران را داشته باش و کاری به سوریه، یمن، عراق و … نداشته باش؛ وقتی پیامبر(ص) نامه به پادشاهان یمن، حبشه، روم و ایران می نویسد یعنی اسلام رسول الله اسلامی سیاسی است و امام راحل هم همان نگاه را دارند که می گویند ما انقلابمان را صادر می کنیم.

حصر با دستور روحانی

مسئول تشکل‌های دینی سازمان تبلیغات اسلامی استان اصفهان در ادامه به بحث حصر سران فتنه اشاره و گفت: بر اساس بیانات رهبر معظم انقلاب حکم این آقایان، مفسد فی الارض بود در فتنه سال ۱۳۸۸ اما در ۲۵ بهمن ۱۳۸۹ وقتی عده‌ای خواستند بعد از راهپیمایی شکوهمند ۲۲بهمن، نقش ابوبکر البغدادی را در ایران اجرایی کرده و منافقین با سلاح گرم در خیابان امام حسین(ع) حضور پیدا کرده، بالای لودر رفته و به سمت مردم تیراندازی کردند شورای عالی امنیت ملی با حضور رئیس جمهور فعلی با این منطق عقلی که سگ هار نباید در خیابان رها شود، تصمیم به حصر سران فتنه گرفت و جالبتر اینکه در سال گذشته با ریاست روحانی حصر آقایان در شورای عالی امنیت ملی تمدید شد چرا که تشخیص دادند اینها تغییری نکرده اند.

وی به انتخاب آیت الله منتظری به عنوان قائم مقام رهبری در سال ۱۳۶۴ اشاره و افزور: وقتی خدمت آیت الله بهاالدینی رسیدند و گزارش دادند، ایشان گفتند رهبر آینده سیدعلی خامنه ای است و وقتی آیت الله منتظری خدمت ایشان آمدند که من کتاب ولایت فقیه نوشته ام و چرا مرا تایید نمی کنید که جواب دادند ولایت فقیه فهمیدنی است و فقط نوشتنی نیست.
بابایی به ورود ترامپ به عراق با خفت و خواری و خاموش کردن روشنایی های هواپیمای آمریکایی از ترس اشاره و اظهار کرد: تربیت شدگان اسلام سیاسی مانند حاج قاسم سلیمانی است که در خیابان های بغداد با جوانان عراقی عکس سلفی می گیرد اما ترامپ وقتی می خواهد وارد پایگاه های نظامی خود در عراق شود با ترس وارد می شود.

وی به تربیت شدگان اسلام سیاسی در یمن، لبنان، سوریه، عراق و… اشاره و اضافه کرد: تربیت شدگان اسلام سیاسی هستند که مجبور کرده اند آمریکا را به خروج از سوریه، بینی عربستان را در یمن به خاک مالیده اند، آمریکا را مجبور به خروج از عراق کردند و رژیم صهیونیستی را مجبور به پذیرش آتش بس ظرف کمتر از دو روز کردند.

وی در ادامه آیت الله هاشمی شاهرودی را از تربیت شدگان اسلام سیاسی عنوان کرد و اظهار کرد: ایشان از شخصیت هایی بودند که مدنظر رهبری بودند.
بابایی به شهادت سه تن از برادران آیت الله هاشمی شاهرودی و بازنگشتن جنازه ای از آن‌ها اشاره و تصریح کرد: این اخلاق هاشمی شاهرودی بود که طلبی از انقلاب نداشت در حالی که تربیت یافتگان اسلام اجتماعی هر روز طلبکار انقلاب هستند و می گویند سهم خود را از انقلاب برداشته ایم.
وی در پایان گفت: این حکومت و انقلاب با عنایت امام زمان(عج) تداوم خواهد داشت و این تربیت شدگان اسلام سیاسی هستند که با وجود همه مشکلات و سختی و فشارها، پای انقلاب ایستاده اند و حاضرند جان و مال و آبرو و… را تقدیم انقلاب کنند.

انتهای پیام/