آغاز ثبت نام مراسم اعتکاف در بخش کوهپایه/۴۰۰ نفر در اعتکاف امسال شرکت می کنند
آغاز ثبت نام مراسم اعتکاف در بخش کوهپایه/۴۰۰ نفر در اعتکاف امسال شرکت می کنند
رییس سازمان تبلیغات اسلامی بخش کوهپایه گفت: تبلیغات اسلامی بخش کوهپایه امسال هم مثل سال‌های پیشین در صدد برگزاری هر چه باشکوه‌تر مراسم اعتکاف در بخش کوهپایه است.

به گزارش اخبار کوهپایه، حجت الاسلام علیرضا ملکوتی خواه اظهار کرد: تبلیغات اسلامی بخش کوهپایه امسال هم مثل سال‌های پیشین در صدد برگزاری هر چه باشکوه‌تر مراسم اعتکاف در بخش کوهپایه است.

رئیس تبلیغات اسلامی کوهپایه تصریح کرد: طبق آمار‌های سنوات قبل، پیش بینی می‌شود امسال حدود ۴۰۰ نفر متقاضی در بخش کوهپایه در این مراسم ثبت نام و شرکت کنند.

وی با اشاره به مساجد میزبان برای مراسم اعتکاف افزود: با توجه به مشکلات اقتصادی موجود، امسال تجمیع مساجد میزبان را در برنامه مراسم در نظر گرفتیم و پنج مسجد شهر سجزی، کوهپایه، تودشکچویه، روستای جندابه و ورتون میزبان مؤمنین و معتکفین در سطح بخش کوهپایه هستند.

ملکوتی خواه بیان کرد: همزمان با فرارسیدن ایام البیض ماه رجب، مراسم عبادی و معنوی اعتکاف در مساجد سراسر کشور به طور همزمان آغاز می‌شود اعتکاف از جمله عبادت‌های مستحب است که درآن فرد برای مدتی (دست کم سه روز) در مسجد می‌ماند و روزه می‌گیرد و معتکفان بیشتر وقت خود را صرف انجام اعمال عبادی می‌کنند.

وی گفت: اعتکاف پرورش دهنده جسم و جان است انسان آمیزه‌ای از نیاز‌های جسمی و روحی و نیازمند پرورش در ابعاد وجودی خویش است که شرکت در مراسم اعتکاف بهترین راه برای تحقق این اصل است.
انتهای پیام/