نرخ تعرفه آب بهاء؛‌ در روستاها دو نرخ امّا در شهر یک نرخ!
نرخ تعرفه آب بهاء؛‌ در روستاها دو نرخ امّا در شهر یک نرخ!
رئیس شورای بخش کوهپایه گفت: اداره آب روستایی با دو نرخی کردن تعرفه مصرفی آب، باعث انتقال وجوه از جیب خالی روستائیان زحمتکش شده است.

احمد لطفی در گفت‌وگو با خبرنگار اخبار کوهپایه؛ با ابراز ناراحتی و تأسف از وضعیتی که برای بهای آب و برق در روستاهای بخش کوهپایه اتفاق افتاده است، تصریح کرد: زمانی که در روستا زن ها و مردها در مزرعه کار می‌کنند، مأمور بازدید کنتور سه بار مراجعه می کند و اگر کسی خانه نباشد نوع مصرف تعرفه خانگی یا همان تعرفه دو می‌شود و قیمت ناعادلانه تصاعدی افزایش می‌یابد.

رئیس شورای بخش کوهپایه تصریح کرد: این کجای عدالت است که به دلیل شرایط سخت زندگی در روستاها و با توجه به اینکه اداره آب روستایی با دو نرخی کردن حق انشعاب و همچنین دو نرخی کردن تعرفه مصرفی آب تحت عنوان‌های نعرفه خانگی یک و دو بدون مجوز قانونی باعث انتقال وجوه از جیب خالی روستائیان زحمتکشی که بعضی از آن‌ها به نان شب هم محتاج‌ هستند به صندوق درآمد اداره آب روستایی شود.

وی عنوان کرد: این موضوع باعث نارضایتی و اعتراضات اهالی روستاها و کمک به مهاجرت جمعیت روستایی به سمت شهرها شده است؛ این موارد در حالی است که در شهرها یک نرخ ثابت برای انشعاب وجود دارد.

لطفی گفت: این عمل اداره آب حتی انگیزه ساخت‌وساز و جذب جمعیت در روستاها را هم تحت تأثیر قرار داده، تا جایی که دیگر کسی جرات ندارد روستا را برای زندگی و سکونت انتخاب کند.

وی در پایان معتقد بود به این شکل روستاهای ما خالی می‌شود و به سمت بوم گردی می‌رود.

انتهای پیام/