بازنگری طرح‌های هادی صدای همه را درآورده است
بازنگری طرح‌های هادی صدای همه را درآورده است
مدیرکل دفتر روستایی و شوراهای استان اصفهان گفت: بازنگری در طرح‌های هادی صدای همه را درآورده است و نیاز به اعتبارات دارد.

به گزارش اخبار کوهپایه؛ علی رحمانی در سفر نیم روزه به شرق اصفهان، بعد از اینکه برخی مشکلات در شرق اصفهان را از زبان بخشداران و روسای بخش‌های شرقی اصفهان شنید، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در بحث ایستگاه‌های استاندارد آتش‌نشانی برای کل شش بخش شرق شهرستان اصفهان، امکان اینکه برای هر روستا یک ایستگاه آتش‌نشانی در نظر گرفته شود، وجود ندارد.

مدیرکل دفتر روستایی و شوراها استان اصفهان تصریح کرد: ما می‌توانیم ایستگاه‌های آتش‌نشانی استاندارد را با یک جانمایی و بررسی به‌طوری قرار دهیم که چندین روستا را پوشش دهند و به این صورت می توان مشکلی که در بخش های شرقی وجود دارد را حل کرد.

وی افزود: اگر بتوانیم ماشین‌آلات متمرکز در شرکت‌های تعاونی داشته باشیم  که قبلاً هم تجربه موفق در این زمینه وجود دارد؛ در این صورت ماشین‌آلات در اختیار شرکت تعاونی قرار گرفته و هر روستایی که مشکلی مانند سیل را پیدا کند شرکت تعاونی با تمام ماشین‌آلات به کمک آن روستا می رود؛ و اگر  هر روستا یک ماشین‌ داشته باشد شاید کمکی به آن روستا نکند.

رحمانی عنوان کرد: بازنگری در طرح‌های هادی صدای همه را درآورده است و نیاز به اعتبارات دارد؛ در بخش‌های شرق اصفهان پتانسیل گردشگری وجود دارد ظرفیتی که روی آن کار نشده است؛ که می‌تواند درآمد پایدار، ایجاد اشتغال و هویت بخشی به روستاها را با خود به همراه آورد.

علی رحمانی گفت: پیشنهاد می‌دهم معاونت گردشگری اجرایی شود که چند نفر از مدیران هم با این نظر موافق هستند و به این شکل یک معاونت گردشگری در دفتر امور روستایی داشته باشیم.

وی بیان کرد: در شرق اصفهان نیاز به تغییر رویکرد وجود دارد و باید از کشاورزی به صنعت و گردشگری برسیم و بهترین کار ایجاد اشتغال پایدار در روستاها است.

رحمانی خاطرنشان کرد: متأسفانه چون دهیاران ما امنیت شغلی ندارند حتی آن‌هایی که آموزش دیدند را گاها از دست دادیم؛ برخی تخلفات شوراها در روستاها ناخودآگاه و از روی بی‌اطلاعی است.

انتهای پیام/