شورای اسلامی شهر و روستا باید از مسائل حاشیه‌ای پرهیز کند
شورای اسلامی شهر و روستا باید از مسائل حاشیه‌ای پرهیز کند
بخشدار بخش کوهپایه گفت: شوراهای اسلامی شهر و روستا باید از مسائل حاشیه‌ای پرهيز کند؛ در امور و وظایفی که از حیطه آنان به دور است دخالت نکنند و با مسئولان و شهرداران هم سو و همراه باشند.

به گزارش اخبار کوهپایه؛ سید محمد قاضی عسگر در مراسم تکریم از شوراهای بخش کوهپایه اظهار کرد: نهم اردیبهشت ماه سالروز گرامیداشت شوراها که به دستور حضرت امام در راستای مشارکت توده مردم ایران در تعیین سرنوشت خود است.

بخشدار بخش کوهپایه  گفت: اولین دوره انتخابات شوراها در هفتم اسفند ۱۳۷۷با استقبال زیاد مردم و در بیش از ۴۰ هزار حوزه انتخابی انجام شد  و ۲۰۰ هزار نفر از منتخبین مردم جهت اداره امور شهر ها و روستا ها به عنوان عضو شوراها برگزیده شدند.

وی افزود: شوراهای اسلامی به عنوان کارآمدترین شیوه مدیریت محلی و مردمی با بهره‌گیری از روش‌های مردم‌سالاری دینی برای جامعه یک ظرفیت گران‌بها و یک‌راه مطمئن هستند.

قاضی عسگر  با اشاره به اهمیت و جایگاه شورای اسلامی، تصریح کرد: درآیات قرآن به‌طور مکرر از شورا نام برده شده است  و در مسائلی  چون مشورت زن و شوهر، مشورت مؤمنان با یکدیگر و مشورت پیامبر با اصحاب خود که با توجه به ویژگی‌های پیامبر (ص) بیانگر تأثیر خاص ایشان در به‌جا آوردن این سنت حسنه در جامعه اسلامی است.

سید محمد قاضی عسگر در پایان با تقدیر از خدمات شوراها در دو سال گذشته در بخش، گفت: شورای اسلامی باید از مسائل حاشیه‌ای پرهیز کند در امور و وظایفی که از حیطه آنان به دور است دخالت نکنند و با مسئولان و شهرداران هم سو و همراه باشند

انتهای پیام/