اعضای شورای شهر گره از کار مردم باز کنند نه اینکه خودشان گره کور بزنند
اعضای شورای شهر گره از کار مردم باز کنند نه اینکه خودشان گره کور بزنند
نائب رئیس شورای شهرستان اصفهان گفت: اعضای شورای شهر گره ای از کار مردم باز کنند نه اين که خودشان گره کوری بزنند.

به گزارش اخبار کوهپایه؛ عباس جلالی در آیین تکریم اعضای شوراهای بخش کوهپایه اظهار کرد: شورا نماد مردم سالاری دینی و اصل حاکمیت مردم بر مردم است، شورا از ارکان مقدس نظام جمهوری اسلامی و حلقه اتصال مردم و حاکمیت قلمداد می شود؛ آفرین بر یک چنین قانون و سیاستی که باعث شد مردم منتخبان خود را در قالب شورا تعیین کنند.

نائب رئیس شورای شهرستان اصفهان ادامه داد: شورا در کشور ایران قدمت ۷ هزار ساله دارد و در دوره اشکانی شورای خانواده‌ و بزرگان وجود داشته است.

وی افزود: شوراها مشارکت مردمی، حاکمیت مردم و استفاده از پتانسیل و ظرفیت منتخبان مردم برای حل مشکلات و پر کردن خلأ مدیریتی در شهرها و روستاها را به ارمغان آورد؛ اگر چه هنوز بخشی از حاکمیت بعضی از نهادها و بنیادها به طور صد در صد شورا ها و دهیاری ها را همراهی نمی کنند و از آن ها نظرخواهی نمی کنند.

جلالی تصریح کرد: از طرفی بنیاد مسکن در تهیه طرح های روستایی از دهیار نظر خواهی نمی کند و آن را در کمیسیون عضو نمی کند، ولی با این حال به نحو شایسته ای خلأ مدیریتی در سطح شهر و روستا جبران شده است.

وی همچنین گفت: در امر انتقال تصدّی دولت به مردم در اداره شهرها و روستاها اگرچه در این چند سال از اختیارات شورا کاسته شده، ولی با این حال شوراها تأثیر گذار بودند و از ظرفیت خِرَد جمعی آن ها استفاده می شود.

نائب رئیس شورای شهرستان اصفهان اجرای سیاست عدم تمرکز، تسریع در جریان و امور کارهای مردم، رفع تبعیض و از بروکراسی و کاغذ بازی کاسته شود؛ شورای امروز شورای اسلامی است و مسلح به علم، تقوا و قانون هستند.

وی با اشاره به برخی مهارت های شوراها افزود: شورا باید متشکل از انسان های با منطق و با سعه صدر باشد و همچنین اعضای آن از قدرت برخورد شایسته و خوب با مردم برخواردار باشند، یعنی عضو شورا حرف های مردم را حتی اگر علیه خودش باشد بپذیرد.

جلالی در ادامه تشریح انتظارات از اعضای شورای شهر اظهار کرد: ارتباط حضوری و غیر حضوری با مردم برقرار کنند و گره ای از کار آن ها باز کنند نه این که خودشان گره کوری بزنند.

وی در پایان در خطاب به اعضای شورای بخش کوهپایه بیان کرد: بخش کوهپایه در مقوله گردشگری اهمیت ویژه ای دارد، در این منطقه باید مشاغل مولّد ایجاد کرد و روستاهایی که به آن ها پول وارد می شود را حدی تر بگیرید.

انتهای پیام/