تجدید دیدار با مادر شهید رضایی پس از ۳۸ سال
تجدید دیدار با مادر شهید رضایی پس از ۳۸ سال
عبدالحسین فخاری آزاده سرافراز ۸سال دفاع مقدس و همرزم و همکار فرهنگی شهید والامقام حسین رضایی با مادر شهید رضایی پس از 38 سال دیدار کردند.

به گزارش اخبار کوهپایه؛ صبح امروز ازاده سرافراز حاج عبدالحسین فخاری که پس از تحمل ۹۶ ماه اسارت و‌شکنجه در زندان های عراق یکی از افتخارات میهن اسلامی هستند به یاد روزهایی که با شهید حسین رضایی همکار فرهنگی بودهد و توسط شهید رضایی به خانه این مادر شهید دعوت شدند، پس از ۳۸ سال تجدید دیدار کردند و بر تمثال مبارک این شهید بوسه زدند. در این دیدار صمیمی عبدالحسین فخاری به ذکر خاطرات زیبایی از این شهید نزد مادر پرداخته و از ایشان خواستند تا نزد شهیدش همه را شفاعت کند. دیگر دوست شهید خاطره ای نزد این مادر گفت که «ما پنج نفر معلم در مدرسه هاشم آباد بودیم و‌ همه با هم مدرسه را ترک و‌ جهت ثبت نام و رفتن به جبهه و‌ تحویل کلید مدرسه به آموزش و‌ پرورش رفتیم.»

همرزم شهید در بیان ادامه خاطره خود گفت که «وقتی آقای محمودی رئیس اداره از کار ما با خبر شد بلافاصله ما را راهی مدرسه کرد و ظهر آن روز به مدرسه ما آمدند و‌ گفتند چون نمی خواهیم مدرسه تعطیل شود بین شما پنج نفر قرعه می زنیم و هر کدام از قرعه در آمد می تواند برود جبهه و‌ قرعه به نام شهید رضایی شد و این شهید از فرط خوشحالی به نقل از مادر یک جعبه شیرینی گرفته و‌ نزد مادر می آید و می‌گوید قرعه رفتن به جبهه به نامم شده و فردا عازم جبهه می شوم. مادر او را از زیر قرآن راهی کرد و‌ التماس دعا گفت و خواست که اسیر نشود و آرزویش برای شهادت با دعای مادر اجابت شد.» این شهید عزیز ی کدستگاه خودروی شخصی اش را طبق وصیت خود به پایگاه بسیج کوهپایه هدیه کرد.

انتهای پیام/