وقتی مجلس دنبال کاسبی برود نمی تواند نظارت کند
وقتی مجلس دنبال کاسبی برود نمی تواند نظارت کند
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: وقتی مجلس که کارش نظارت است دنبال کاسبی برود نمی تواند نظارت کند و اگر مجلس اشکال داشته باشد این اشکال به جاهای دیگر می رسد.

به گزارش خبرنگار اخبار کوهپایه؛ حسن کامران دستجرد در جمع خبرنگاران با گرامی داشت دهه فجر اظهار کرد: امروز برخی از مقامات از فرهنگ فجر فاصله گرفته اند؛ حدود بیست روز پیش یک مدیر به اصفهان آمده و در هتل عباسی چهار میلیون تومان ناهار خورده است و ششصد هزار تومان هم کادو گرفته که یکی از این کادوها ذغال بوده است.

نماینده مردم شهرستان اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امیدواریم حضور مردم در انتخابات پررنگ باشد، تصریح کرد: در هر دوره مجلس استیضاح داشتم که در دوره روحانی، عباس آخوندی بود.

وی با اشاره به نگاه بخشی مجلس، افزود: در مورد سد کوهرنگ ما همچنان دروغ های وزارت نیرو را باور می کنیم؛ فولاد مبارکه ۱۲ هزار میلیارد تومان سود دارد.

کامران درباره دلایل عدم برخواردی و وضعیت کنونی اصفهان بیان کرد: یکی از این دلایل، مدیران کلاش و کارچاق کن است که بسیاری غیر بومی هستند و برای اصفهان دلی نمی سوزانند و همین مدیران آمارهای غلط هم به مسئولان می دهند.

حسن کامران یکی دیگر از دلایل وضعیت کنونی اصفهان را بانک ها بیان کرد و گفت: بانک ها سرمایه های اصفهانی را می گیرند و در استانهای دیگر سرمایه گذاری می کنند که یکی از چالش های دیگر اصفهان است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مخالف از بین بردن بافت تاریخی در مسیر مترو هستم، خاطرنشان کرد: باید مسیر مترو از جاهای دیگر پیش بینی شود.

وی در مورد ساختمان مصلی اصفهان گفت: منار مصلی اصفهان اسلامی نیست و خانه های همسایه پیداست اما کسی این را نقد نکرده است.

کامران اذعان کرد: خبرنگاران لازم است که نقد کنند و با دید دقیق رفتار مسئولان را رصد کنند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در مورد دارایی های خود گفت: در شش دوره هیچوقت در لیست ها نبودم؛ چهار دونگ خانه از سهم ارث پدر بزرگم و سه دونگ خانه در اصفهان، یک ماشین، چهار ساعت آب کشاورزی و در این حکومت هیچ امتیازی نگرفتم.

کامران با بیان اینکه میوه های مجلس گران قیمت و در زمان لاریجانی باب شده است، اظهار کرد: وقتی خبرنگاران تامین نباشند نمی توانند کار کنند و یکی از پیشنهادات من برای رفاه خبرنگاران بوده است.
حسن کامران بیان کرد: وقتی مجلس که کارش نظارت است دنبال کاسبی برود نمی تواند نظارت کند و اگر مجلس اشکال داشته باشد این اشکال به جاهای دیگر می رسد.

وی افزود: پیشنهادهایی برای معلولان داشتم که قانون شد و رودشت جنوبی را نیز احیا کردم و سد کوهرنگ را در بودجه قرار دادم.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: انگیزه ای برای حضور در انتخابات نداشتم و استخاره کردم که بیاییم و خوب آمد و وقتی هم شرکت می کنم شاداب و پرتلاش هستم.

کامران با اشاره به پیگیری های که در اصناف انجام داده است، بیان کرد: سه میلیارد تومان برای پول قنات کوهپایه دادم اما تنها کسی که طناب می بندد و به انتهای چاه می رود تا ببینید درست کار انجام شده یا نه زبیده خانمی است که با پیگیری هایش اکنون روستایش همه امکانات را دارد.

حسن کامران بیان کرد: به صراحت من با گرانی بنزین مخالف بودم و رئیس مجلس و دولت دروغ گفته است. در رد صلاحیت ها شورای نگهبان باید پای آن بایستد و امیدوارم مجلس بعدی که البته به آن امیدی ندارم بهتر باشد.

وی گفت: در شش دوره مجلس نه تاخیر داشتم و نه مرخصی داشتم و حضور در رای دارم؛ من پای نامه ماندن مدیر کل اداره ورزش و جوانان را امضا نکردم.

کامران گفت: من برای تقسیمات چهار فرمانداری پیشنهاد دادم: بهارستان، بخش بن رود و شهرستان صبا، جلگه به مرکزیت هرند و بخش کوهپایه به مرکز کوهپایه. در این دولت اخیر پرونده تقسیمات باز شده است.

 

همچنین در این نشست نیره اخوان نیز با ایام تبریک ایام دهه فجر اظهار کرد: در زمان پیروزی انقلاب دانشجوی دانشگاه شیراز بودم که در این دهه به تهران آمدم و در راهپیمایی ها شرکت می کردم.

وی در ادامه با بیان خاطراتی از دهه فجر ۵۷ تصریح کرد: تصویری که در مرکز از اصفهان است و اصفهان استان برخوردار شناخته می شود، در زمانی که نماینده بودم سعی کردم تصویر واقعی ایجاد کنیم و مشکلات مردم تا دورترین نقطه در شهرستان را به گوش مسئولان برسانیم.

اخوان گفت: ما از تمام امتیازاتی که نمایندگان داشتند و بهره مند بودند که از جمله ماشین و خانه است، ما این ها را نگرفتیم و این نگرفتن علتی شد تا درخواست های مردمی که از مسئولان داشتیم به راحتی موافقت کنند چرا که می دانستند ما از دل مردم هستیم و مشکلات را به خوبی درک می کنیم.

نیره اخوان بیان کرد: اصفهان را ما با لفظ عدم برخوردار یاد می کردیم و وقتی مسئولان به محله هایی مثل ۲۴ و یا شرق اصفهان می آمدند بیان می کردند این مناطق از سیستان هم محروم تر است.

وی افزود: در برخوردای بیست و هشتمین استان هستیم اما در دادن مالیات استان اول و دوم هستیم، این در حالی است که ضررات صنعت و … شامل حال مردم اصفهان است.

انتهای پیام/