شما اینجا هستید

    اخبار پر بازدید » دانش آموزان و کارکنان مدارس مشکنان پیشتاز مبارزات انقلابی

پیشکسوت عرصه انقلاب گفت: در سال 1357 بزرگترین تجمع مردمی بخش کوهپایه با حضور دانش آموزان و فرهنگیان در روستای امامزاده قاسم تشکیل شد که حجت الاسلام احمدی نسب از روحانیون برجسته بخش کوهپایه ضمن سخنرانی خواسته های مردم را در سه بند اعلام کردند که مورد تأیید حاضران قرار گرفت.

مرتضی مؤمنیان در گفتگو با خبرنگار اخبار کوهپایه اظهار کرد: دانش آموزان و کارکنان مدارس مشکنان از بخش کوهپایه اولین مدارسی بودند که در سال ۱۳۵۷ در بخش کوهپایه علیه رژیم طاغوت اعتصاب کردند.

پیشکسوت عرصه انقلاب تصریح کرد: آن ها عکس های شاه خائن را نابود و فریاد مرگ بر شاه سر دادند، تعدادی از دانش آموزان مشکنان توسط پاسگاه ژاندارمری تودشک دستگیر و مورد آزار و اذیت قرار گرفتند ولی آنان به مبارزات خود ادامه دادند.

وی افزود: در همین سال بزرگترین تجمع مردمی بخش کوهپایه با حضور دانش آموزان و فرهنگیان در روستای امامزاده قاسم تشکیل شد که حجت الاسلام احمدی نسب از روحانیون برجسته بخش کوهپایه ضمن سخنرانی خواسته های مردم را در سه بند اعلام کردند که مورد تأیید حاضران قرار گرفت.

این مبارز انقلابی در ادامه گفت: این بندها این بود که رژیم پهلوی باید سرنگون شود و حکومت جمهوری اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) ایجاد شود و همچنین پاسگاه های بخش اگر برای تظاهرات مردمی مزاحمت ایجاد کنند پاسگاه را بر سرشان خراب خواهیم کرد.

مومنیان در ادامه بیان کرد: همچنین چهار نفر از دبیران مدرسه مشکنان برای زیارت حضرت امام به تهران عزیمت کردند که در راه تصادف کرده و کشته شدند؛ این دبیران برادران احمد باقری دبیر ریاضیات، جمشید کیوانپور دبیر علوم تجربی،  حسین رنجبر دبیر زبان انگلیسی و امیری دبیر علوم اجتماعی که روحشان شاد و یادشان گرامی باد.

انتهای پیام/

دسته بندی: اخبار پر بازدید, اسلایدر, مرکز صفحه
لینک خبر: http://akhbarekoohpaye.ir/?p=3531

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد