تداوم برخورد با متجاوزان به اراضی ملی /رفع تصرف بیش از ۲۳۵۰۰ مترمربع از اراضی ملی استان اصفهان با حکم قطعی قضایی
تداوم برخورد با متجاوزان به اراضی ملی /رفع تصرف بیش از ۲۳۵۰۰ مترمربع از اراضی ملی استان اصفهان با حکم قطعی قضایی
مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان از رفع تصرف و اجرای ۴۰ فقره حکم قطعی قضایی برای بیش از ۲۳ هزار و ۵۰۰ مترمربع از اراضی ملی این استان خبر داد.

به گزارش اخبار کوهپایه به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی اصفهان؛ علیرضا قاری‌قرآن با بیان اینکه حفظ و حراست از عرصه‌های ملی یکی از اولویت‌های اصلی این اداره کل است اظهار کرد: در سال جاری ۲۳ هزار و ۵۱۰ متر مربع از اراضی ملی در سطح این استان با اجرای ۴۰ فقره حکم قطعی قضایی رفع تصرف و به بیت المال بازگردانده شد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان افزود: احکام اجرایی به موجب دست درازی سودجویان به اراضی شهرستان های کاشان، فریدن، مبارکه، نایین، لنجان، شهرضا، شاهین شهر، نجف آباد، کوهپایه و شهرستان اصفهان صادر شده است.

این مقام مسئول در استان اصفهان گفت: این میزان از اراضی ملی در سال جاری در قالب ۳۰ مورد عملیات اجرایی عوامل یگان حفاظت اراضی استان اعاده شد.

وی خاطرنشان کرد: در سال ۱۳۹۹ نیز ۱۶۰.۵ هکتار از اراضی ملی در سطح استان اصفهان با صدور و اجرای حکم قضایی قطعی رفع تصرف شدند.

قاری‌قرآن اذعان داشت: اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان با حمایت دستگاه قضایی هیچ مماشاتی با زمین خواران ندارد و تصرف اراضی ملی به هر بهانه‌ای که صورت گرفته باشد نتیجه‌ای غیر از تعقیب قضایی و محکومیت کیفری و قلع و قمع و زیان ناشی از آن برای متصرفان به همراه ندارد لذا با تمام تلاش دست متصرفان را از تصرف اراضی ملی کوتاه می‌کنیم.

انتهای پیام/