رونالدو و مسی چه کفش هایی می پوشند؟
رونالدو و مسی چه کفش هایی می پوشند؟
کتونی عمده فروش کفش عمده اسپرت خارجی، رونالدو، مسی جهان فوتبال همیشه جهان شگفتی هاست. چه شگفتی هایی که توی زمین بازی رخ می دهد و چه آنهایی که در کارخانه های تولید پاافزار ورزشی به وجود می آید. در این مطلب قصد داریم به کفش های رونالدو و مسی بپردازیم. کفش هایی که تولیدکنندگان برتر کتونی عمده، آنها را طراحی کرده اند.

مقایسه کفش های رونالدو و مسی

امروز به سراغ دو بازیکن برتر فوتبال و دو کمپانی سازنده کتونی عمده رفته ایم. رونالدو و مسی، دو ستاره برتر تیم های ورزشی اروپا هستند. این دو بازیکن خوشنام و معروف، به نمادی برای همه چیز تبدیل شده اند. مهارت و سبک بازی فوق العاده رونالدو و مسی باعث شده تا نه تنها تیم های بزرگ جهان به دنبال جذب آنها باشند، بلکه شرکت ها و برند های ورزشی و حتی غیر ورزشی نیز خواهان همکاری با آنها شوند.

احتمالاً شما هم عکس ها و تیزر های تبلیغاتی این دو بازیکن را بر روی محصولات مختلف مشاهده کرده اید. خیلی از کمپانی با پرداخت هزینه و اعطای محصولات یا خدمات خود به این ستارگان بزرگ، از نام و القاب باشکوه رونالدو و مسی، به عنوان یک فرصت تبلیغاتی استفاده می کنند. به ویژه اگر این محصول، با بازی آنها سروکار داشته باشد!.

کفش ها بزرگترین فرصت برای تبلیغات هستند

هر تولید کننده کتونی عمده و کفش اسپرت، دوست دارد که محصولاتش توسط افراد معروف و مشهور استفاده شود. چه چیز بهتر از آن که این محصولات توسط بازیکنانی مانند رونالدو و مسی بکار گرفته شود؟. از اینرو برند های مختلفی سعی کرده اند با بستن قرارداد با این ستارگان فوتبال، کفش های خود را در معرض جهانی شدن قرار دهند.

اما این چیزی نیست که هر کمپانی از عهده آن برآید. بهترین ها از بهترین ها استفاده می کنند. و چه برندی می تواند در این حد و اندازه بهترین باشد؟. احتمالاً پاسخ آن از قبل در ذهن شما آماده شده است؛ نایک و آدیداس. همانطور که در جهان فوتبال، همیشه دوگانه رونالدو و مسی زبانزد بوده است، در جهان کفش های فوتبال نیز این دوگانگی بین نایک و آدیداس وجود دارد. نایک با طراحی کفش های رونالدو و آدیداس با طراحی پاپوش های مسی، در حال رقابت شدید هستند.

اسپانسرینگ ورزشی چیست؟

بیشتر فعالیت هایی که قرار است جنبه بین المللی پیدا کنند، به حمایت مالی افراد یا بنگاه های سرمایه گذار نیاز دارند. دنیای ورزش نیز از این قاعده مستثنی نیست. ورزشکارانی که تازه فعالیت حرفه ای خود را شروع کرده اند، تلاش می کنند با یافتن یک اسپانسر خوب، هزینه های زندگی خود یا هزینه های مربوط به آن رشته ورزشی را تامین و پرداخت کنند.

به طور مثال، ورزشکارانی که قصد دارند به مسابقات خارجی بروند یا آن ورزش را در سطح عالی انجام دهند، در بیشتر موارد باید خودشان تقبل هزینه ها را بر عهده بگیرند. و از آنجا که این افراد تمام وقت خود را صرف ورزش می کنند، منبع درآمد کافی برای اینکار در اختیار نخواهند داشت. اینجاست که اسپانسرها وارد عمل می شوند. آنها با پرداخت هزینه های ورزشکاران، به نوعی اقدام به سرمایه گذاری می کنند. در بیشتر اوقات هدف آنها تبلیغات است.

نایک و آدیداس، دو اسپانسر برتر

اگرچه پیدا کردن اسپانسر دغدغه ورزشکاران جویای نام می باشد، اما این مسئله برای ورزشکاران مشهور کاملاً متفاوت و برعکس است. در خصوص فوتبالیست های به نامی مانند رونالدو و مسی، این کمپانی های کتونی عمده هستند که با دادن پیشنهادات وسوسه کننده، سعی در جلب نظر ورزشکاران دارند. مبالغ ارائه شده از سوی این برندها بعضاً به رقم های هنگفت و سرسام آور می رسد.

رونالدو و مسی بر اساس میزان سود و کیفیت محصولات ارائه شده در این پیشنهادات، با بهترین ها وارد همکاری می شوند. چند سالی است که این افتخار نصیب کمپانی نایک و آدیداس شده است. از آنجا که بازیکنانی مانند رونالدو و مسی همیشه الگو و ستاره هواداران بی شمار خود هستند، پوشیدن پاافزار نایک و آدیداس توسط آنها می تواند بزرگترین تبلیغات برای این شرکت ها باشد.

بررسی کفش های رونالدو

رونالدو نزدیک به دو دهه است که با برند نایک قرارداد اسپانسری امضا کرده است. رونالدو از زمانی که در تیم اسپورتینگ بازی می کرد تا امروز که مجدداً به تیم منچستر یونایتد منتقل شده است، همواره کفش های نایک را به پا می کند. این برند معروف آمریکایی، هر ساله چندین جفت پاافزار ورزشی انحصاری را برای این ستاره پرتغالی طراحی می کند.

از جمله این کفش ها می توان به Mercurial Superfly ll  و در سال ۲۰۱۰ و Mercurial Vapor Vlll CR در سال ۲۰۱۲ اشاره کرد. Mercurial Superfly V پاپوش دیگری است که رونالدو در سال ۲۰۱۶ از آن استفاده می کرد. سال بعد از آن، نایک پاافزار CR7 Mercurial Campeoes را برای این بازیکن به تولید رساند. کفش Mercurial Superfly Vl از جمله پاپوش های رونالدو در ۲۰۱۸ می باشد. معروف ترین کفش نایک برای رونالدو در سال ۲۰۱۹، مدل Mercurial Cristiano Ronaldo  بوده است.

نگاهی به کفش های مسی

مسی ستاره آرژانتینی این روز های پاری سن ژرمن، با برند آلمانی آدیداس همکاری دارد. این شرکت در سال ۲۰۱۱ کفش F50 Adizero ll را برای مسی طراحی کرد. همچنین در سال ۲۰۱۴ نیز، مسی با مدل های F50 Adizero lV  و lll پا به توپ زد.

از جمله پا افزار های طراحی شده برای او در سال ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶، می توان به Messi 15.1 و ۱۶٫۱ اشاره کرد. بازیکن سابق بارسلونا در سال ۲۰۱۹، مدل Nemeziz 19.1 آدیداس را مورد استفاده قرار داده است. طبق اطلاعات منتشر شده، مسی بابت استفاده از محصولات آدیداس، سالانه مبلغی معادل ۲۰ میلیون یورو دریافت می کند.

انتهای پیام/