نهال کاری ۱۲۰ هکتار اراضی بیابانی در حاشیه روستای یک لنگی
نهال کاری ۱۲۰ هکتار اراضی بیابانی در حاشیه روستای یک لنگی
رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کوهپایه گفت: در راستای تفاهم نامه مشارکتی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان با اتحادیه کوره داران آجر شرق اصفهان مقرر شد ۱۲۰ هکتار اراضی بیابانی حاشیه روستای یک لنگی نهال کاری و به مدت ۲۴ ماه مراقبت و نگهداری شود.

محمد رضا بحرینی در گفت و گو با خبرنگار اخبار کوهپایه اظهار کرد: پدیده بیابان زایی در پی خشکسالی های متوالی که اکوسیستم مناطق خشک را بشدت تحت تاثیر خود قرار داده، یک مواجه طبیعی با رخداد طبیعت است که یک مخاطره مهم به حساب می آید.

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کوهپایه تصریح کرد: گسترش مناطق بیابانی به دلیل خشکسالی و عوامل طبیعی و همچنین عوامل انسانی یکی از چالش ها پیش روست و به سبب آن توسعه کانون های گرد و غبار و پیامدهای آن مورد توجه قرار گرفته است.

وی افزود: از این جهت اهمیت توسعه پوشش گیاهی به ویژه گونه های مقاوم در برابر خشکسالی و مناسب با شرایط اقلیمی منطقه در پیشگیری و کاهش سرعت جابجایی خاک در دستور کار قرار گرفته است

بحرینی ادامه داد: به همین جهت در راستای تفاهم نامه مشارکتی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان با اتحادیه کوره داران آجر شرق اصفهان مقرر شد ۱۲۰ هکتار اراضی بیابانی حاشیه روستای یک لنگی نهال کاری و به مدت ۲۴ ماه مراقبت و نگهداری شود.

وی افزود: روز گذشته نیز بازدید میدانی فرماندار شهرستان کوهپایه از روند آماده سازی عرصه پروژه نهالکاری مشارکتی اتحادیه کوره داران آجر و منابع طبیعی و در ادامه حضور در مسجد روستای یک لنگی و جلسه هماهنگی با اعضای شورا و دهیاری در خصوص ادامه روند پروژه برگزار شد.

محمد بحرینی ابراز امیدواری کرد: با این پروژه و دیگر اقداماتی که منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کوهپایه در دست اجرا دارد بتوانیم اقدامات خوبی را در این زمینه انجام دهیم.

انتهای پیام/