انجام اقدامات اولیه برای ثبت ملی حصار تاریخی کوهپایه
انجام اقدامات اولیه برای ثبت ملی حصار تاریخی کوهپایه
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری وصنایع دستی شهرستان کوهپایه گفت: با توجه به اینکه حصار تاریخی کنار شهر کوهپایه از نظر تاریخی و معماری حائز اهمیت است، اقدامات اولیه جهت ثبت ملی سرتاسر این بنا انجام شده و به زودی این بنای ارزشمند در لیست آثار ملی قرار می گیرد.

سعید ملکیان در گفت و گو با خبرنگار اخبار کوهپایه اظهار کرد: شهرستان کوهپایه ظرفیت بالا و میراث کهنی در زمینه های فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دارد و هر نقطه از این شهرستان را که می بینیم این پتانسیل وجود دارد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری وصنایع دستی شهرستان کوهپایه با اشاره به پیگیری ها و تلاش هایی که در شکوفایی این پتانسیل ها انجام شده است، تصریح کرد: با توجه به اینکه حصار تاریخی کنار شهر کوهپایه از نظر تاریخی و معماری حائز اهمیت است، اقدامات اولیه جهت ثبت ملی سرتاسر این بنا انجام شده و به زودی این بنای ارزشمند در لیست آثار ملی قرار می گیرد.

رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان کوهپایه با اشاره به پیگیری ها و اقداماتی که در مورد احیا، بازسازی و ثبت دیگر بناها در حال انجام است، اذعان کرد: امیدواریم ظرفیت های این شهرستان را در این زمینه به خوبی شکوفا و معرفی کنیم.

انتهای پیام/