رعایت الگوی کشت با توجه به شرایط خشکسالی در دستور کار قرار گرفته است
رعایت الگوی کشت با توجه به شرایط خشکسالی در دستور کار قرار گرفته است
کارشناس جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: در استان اصفهان بخاطر ایجاد شرایط خشکسالی و کمبود منابع آبی رعایت الگوی کشت در باغات و زراعت در دستور کار قرار گرفته و خوشبختانه توسعه باغات در چند سال اخیر انجام شده است.

حسن احمدی در گفت و گو با خبرنگار اخبار کوهپایه اظهار کرد: در استان اصفهان بخاطر ایجاد شرایط خشکسالی و کمبود منابع آبی رعایت الگوی کشت در باغات و زراعت در دستور کار قرار گرفته و خوشبختانه توسعه باغات در چند سال اخیر انجام شده است.

کارشناس جهاد کشاورزی استان اصفهان تصریح کرد: بخصوص توسعه باغات پسته در شرق استان از جمله منطقه سجزی و مزرعه شور و خویا بعلت شوری آب و خاک و گرمای شدید از رشد بالای ۱۰۰ درصد برخوردار بوده است در مناطق غربی استان هم رقمهای مقاوم بادام، گردو و هسته دارها به سرمازدگی و کم آبی رو به رشد است و هر ساله نهالستان‌های بزرگی اختصاص به تولید نهال دارند.

وی با بیان اینکه در شرق استان نیز نهالستان‌های تولید پسته یکساله و دوساله در حال فعالیت است، عنوان کرد: همچنین توسعه کشتهای گلخانه ای جهت تولید محصولاتی نظیر فلفل گوجه و خیار و حتی انواع گل‌های زینتی در سطح استان بخصوص شهرستانهای تیران و کرون دهاقان شهرضا فریدن برخوار و…. رو به رشد است.

وی بیان کرد: توصیه می شود در جاهایی که وضعیت آب مناسب و از شوری کمتری برخوردار است اقدام به کشت محصولات گلخانه ای شود و محصولات گلخانه ای در فضای کم و کنترل شده و افزایش عملکرد محصول در واحد سطح بسیار موثر است و میتواند در صادرات محصول جایگاه خوبی داشته باشد.

انتهای پیام/