واکاوی برد شیرین ذوب آهن در مقابل آلومنیوم
واکاوی برد شیرین ذوب آهن در مقابل آلومنیوم
مربی فوتبال در مورد بازی ذوب آهن و آلومنیوم که با نتیجه پر گل به سود ذوب آهن پایان یافت، توضیحاتی داد.

حسن شفیعی در گفت و گو با خبرنگار اخبار کوهپایه در مورد بازی ذوب آهن و آلومنیوم اراک اظهار کرد: ذوب آهن با سیستم سه، پنج، دو و آلومینیوم اراک با سیستم چهار، چهار، دو خطی، بازی را در نیمه اول آغاز کردند، در شروع بازی شاهد بودیم که ذوب آهن فشار زیادی را روی آلومینیوم می آورد، حرکات و حملات ذوب‌آهن از کناره ها در قسمتی که دانایی و شنانی قرار داشتند، انجام شد.

مربی فوتبال عنوان کرد: این دو بازیکن ذوب‌آهن توانستند از کناره ها آلومینیوم را به خوبی دور بزنند و ذوب آهن می توانست در دقیقه اول بازی صاحب گل شود که از شانس بد توپ باقر پسند به تیر دروازه برخورد کرد و راهی دروازه نشد در نیمه اول، دقایق زیادی توپ در مالکیت ذوب آهن بود در حالیکه آلومینیوم اراک سعی داشت توپ های بلند را به پشت دفاع ذوب آهن ارسال کند.

شفیعی بیان کرد: پلن بازی ذوب آهن به این صورت بود که از کناره های طولی و دور زدن های دفاع آلومینیوم اراک استفاده می کرد و در این پلن نیز عملکرد خوبی داشتند، سرعت بازی ذوب‌آهن از دفاع به هافبک و از هافبک ها به خط حمله بسیار بالا بود، بازی کمی در عرض زمین انجام دادند.

* تیم ذوب‌آهن سعی داشت از عمق های طولی زمین عبور کند

وی افزود: تیم ذوب‌آهن سعی داشت از عمق های طولی زمین عبور کند، در یک حرکت، پرس ذوبی ها روی آلومینیوم باعث توپگیری خدابنده لو از امیدی فر بازیکن اراک شد، خدابنده لو با یک حرکت خوب در دقیقه ٢٧ نیمه اول توانست ذوب آهن را به گل برساند و نتیجه بازی را یک بر صفر کند.

حسن شفیعی با بیان اینکه دوندگی تیم ذوب آهن و ضعیف بودن عمق دفاع آلومینیوم را می توان از نکات قابل توجه این بازی دانست، گفت: قابل توجه است که چه اتفاقی می تواند برای تیم خوب آلومینیوم اراک افتاده باشد که با نیم فصل اول خیلی فرق کرده، این تیم حتی توانسته بود تیم پرسپولیس را شکست دهد ولی عملکردش در این نیم فصل مورد سوال واقع شده است.

مربی فوتبال اذعان کرد: در تیم آلومینیوم اراک از شریفات و فخر الدینی که در کناره های زمین قرار داشتند کمتر استفاده شد، در عوض بازیکنان تیم ذوب آهن در نیمه اول خیلی خوب یکدیگر را می دیدند و همچنین یکدیگر را به خوبی پوشش می دادند، ذوب آهن پرس های خوبی را روی تیم اراک انجام داد، دانایی، آشوری و باقرپسند عملکرد خوبی در این بازی داشتند.

شفیعی توضیح داد: پورعلی که در وسط زمین و هافبک ذوب آهن قرار داشت، پوشش خوبی می داد، ذوب‌آهن با انگیزه‌ای خاص شروع به بازی کرد، دوندگی خوبی داشت، همچنین در پرس از جلو نیز خوب عمل کرد، از سمت مهاجمان پرس اول شروع می شد و بقیه بازیکنان پشت سر آن پرس اول شروع به پرس کردن می کردند، همچنین در توپگیری نیز فوق‌العاده بودند.

وی افزود: در دقیقه ۴۵ هافبک تیم اراک به واسطه اعتراضاتی که در بازی داشت، توسط داور اخراج شد ولی متاسفانه درگیری به نیمکت خودشان نیز کشیده شد و با یکی از نیمکت نشینان درگیری بدی بین نیمکت این تیم و احمدی که هافبک آلومینیوم بود انجام شد که به خیر گذشت.

حسن شفیعی ادامه داد: نیمه اول با همان نتیجه یک بر صفر به پایان رسید آن گل روی اشتباه تیم آلومینیوم اراک و سماجت خدابنده لو به ثمر نشست، در این بازی ما آلومینیوم اراکی که در نیم فصل اول بازی می کرد را ندیدیم، بازیکنان بی برنامه بودند و دوندگی در تیم وجود نداشت.

به گفته این مربی فوتبال در نیمه دوم بواسطه اینکه آلومینیوم ده نفره باید بازی می کرد، سرمربی تیم ذوب آهن یک تغییری در تیمش ایجاد کرد به این صورت که آشوری را از زمین خارج و بجای وی قریشی را وارد زمین کرد، تغییر دیگر این بود که تیم ذوب‌آهن در فاز حمله متمایل به جلو ایستاد.

شفیعی بیان داشت: آلومینیوم نیمه دوم را با توجه به اینکه یک گل عقب بود و یک بازیکن اخراجی داشت، دست به ریسک زده و جرأت کرد به جلو حرکت کند که در این سبک از بازی که داشت، موقعیت هایی نیز برایش بوجود آمد و کاملا مشهود بود که در رختکن صحبت های لازم در مورد بستن کناره های تیم ذوب آهن انجام شده است.

مربی فوتبال با اشاره به اینکه ذوب آهن نیمه دوم را از نیمه زمین خود شروع می کرد تا بتواند تیم آلومینیوم را به جلو بیاورد و همچنین بتواند از پشت مدافعان استفاده کند، اظهار کرد: تارتار خدابنده لو و باقرپسند را از زمین خارج و به ترتیب اسلامی و خالقی فر را جایگزین آن ها کرد.

وی خاطرنشان کرد: تیم آلومینیوم دیگر جلو آمده و بین خط دفاع و دروازه اش فاصله افتاده بود، در حوالی دقیقه ۶۵ ذوب‌آهن توانست از عمق آلومینیوم استفاده کرده و خالقی فر  گل دوم را ثمر رساند.

حسن شفیعی اظهار کرد: تیم آلومینیوم اراک در نیم فصل اول با همین بازیکنان، بازی خوب و روانی داشت ولی در این بازی به گونه ای بود که گویی در دست تیم ذوب آهن بود، آلومینیوم برنامه یا طرح خاصی را جلوی ذوب‌آهن نداشت و عملکرد این تیم دقیقا برعکس ذوب‌آهن بود.

مربی فوتبال عنوان کرد: ذوب‌آهن آنالیز خوبی روی تیم آلومینیوم کرده‌بود، بواسطه این آنالیز توانسته بود نقاط قوت آلومینیوم اراک را ببندد و روی نقاط ضعف این تیم مانور های خوبی داد، در این بازی، یک بازی شناور و خوبی را از ذوب آهن شاهد بودیم.

شفیعی با اشاره به اینکه تعویض های خطیبی در این بازی مثمره ثمر واقع نشد، بیان داشت: ذوب آهن شرایط خوبی را پیدا کرده به همین جهت در نیمه دوم در دقیقه ٧۵ روی تعلل بازیکنان آلومینیوم، اسلامی با یک حرکت زیبا گل سوم را به آلومینیوم زد.

وی افزود: تیم ذوب آهن روی حرکت های منسجم، پرس و بازی های فردی و گروهی خوبی که داشت توانست به واسطه اسلامی که بازیکن جوان و خوب ذوب‌آهن است و در داخل ١٨ قدم صاحب یک توپ شد، گل چهارم را نیز از روی نقطه پنالتی به آلومینیوم بزند که این گل توسط اسدبیگی به ثمر رسید.

حسن شفیعی با بیان اینکه متاسفانه نیمکت آلومینیوم بسیار متزلزل بود و حتی داور تعدادی از کادر آلومینیوم اراک را اخراج کرد، اذعان کرد: خدابنده لو خالقی فر محمدحسین اسلامی، اسدبیگی زننده های این ۴ گل بودند و یکی از روزهای خوب تیم ذوب‌آهن بود که با چهار گل آلومینیوم را شکست داد.

این مربی فوتبال در پایان خاطرنشان کرد: بازی خوبی بود ولی داور تا می توانست اخطار و اخراج در کارش داشت، تیم آلومینیوم اراک باید یک بررسی اجمالی برای شرایطش انجام دهد مخصوصا وضعیت نیمکت این تیم اصلا خوب نبود.

انتهای پیام/