خیزش گرد و خاک در مناطق شرق اصفهان
خیزش گرد و خاک در مناطق شرق اصفهان
کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان گفت: خیزش گرد و خاک در امروز و ماندگاری گرد و غبار در اکثر مناطق منجر به کاهش دید و کیفیت هوا تا اواسط هفته در اکثر مناطق بویژه مناطق شمالی، شرقی و تا حدی مرکزی می شود.

ابراهیم هنرمند در گفت‌وگو با خبرنگار اخبار کوهپایه اظهار کرد: نقشه‌های هواشناسی بیانگر جوی نسبتاً ناپایدار برای امروز بر روی استان است بر این اساس در اکثر مناطق وضعیت جوی صاف تا کمی ابری و غبار صبحگاهی گاهی وزش باد نسبتاً شدید تا شدید پیش‌بینی می‌شود.

کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان عنوان کرد: خیزش گرد و خاک در امروز و ماندگاری گرد و غبار در اکثر مناطق منجر به کاهش دید و کیفیت هوا تا اواسط هفته در اکثر مناطق بویژه مناطق شمالی، شرقی و تا حدی مرکزی می شود.

هنرمند بیان کرد: دمای کمینه هوا در ۲۴ ساعت آینده در اکثر مناطق بویژه مناطق شرقی و مرکزی استان ۲ تا ۵ درجه کاهش خواهد داشت بر این اساس پیش بینی می کنیم که بیشینه دمای هوا امروز ٣۵ درجه سانتیگراد و کمینه فردا ١۵ درجه باشد.

وی با بیان اینکه بارندگی گزارش نشده و در این چند روز نیز بارش نخواهد بود، افزود: گرم ترین نقطه استان خورو بیابانک با دمای ٣٧ درجه سانتیگراد گرم ترین نقطه استان و میمه با هفت درجه خنک ترین نقطه استان گزارش شده است.

ابراهیم هنرمند اذعان کرد: امروز در ساعت های بعدازظهر وزش باد شدید در مناطق شمال، شرق و مرکز خواهیم داشت و به همین جهت هشدار صادر شد توصیه ما این است که چون این باد با گرد و خاک همراه است افراد در فضای باز فعالیت ورزشی و فیزیکی نداشته باشند.

به گفته این کارشناس باید نسبت به محکم سازی سازه های موقتی و سازه ها اقدام کنند و در جاده های مواصلاتی شمالی و شرقی به جهت کاهش دید و باد شدید، حتی المقدور از تردد غیر ضروری خودداری شود.

انتهای پیام/