دریافت سند ۷۵۰۰ زمین کشاورزی موقوفه در کوهپایه/۳ ظرفیت سرمایه‌گذاری حوزه گردشگری معرفی شد
دریافت سند ۷۵۰۰ زمین کشاورزی موقوفه در کوهپایه/۳ ظرفیت سرمایه‌گذاری حوزه گردشگری معرفی شد
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه کوهپایه گفت: سند دو زمین کشاورزی مربوط به موقوفه میرزا محمد حسن خان به مساحت هفت هزار و 500 متر در کوهپایه دریافت شد.

به گزارش اخبار کوهپایه به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، حجت الاسلام سید علی طباطبایی با اشاره به دریافت دو سند مالکیت برای موقوفات شهرستان کوهپایه اظهار داشت: هر دو سند کشاورزی و مربوط به موقوفه میرزا محمد حسن خان بوده است.

وی افزود: یکی از این زمین‌ها به مساحت دو هزار و ۵۰۰ متر و دیگری پنج هزار متر مساحت داشته است که ارزش ریالی مجموع این زمین‌ها ۱۰ میلیارد ریال برآورد شده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه کوهپایه در ادامه با اشاره به اینکه در سال گذشته در حوزه کشاورزی سرمایه‌گذاری را داشتیم، ادامه داد: در سال جاری به دلیل خشکسالی در زمینه کشاورزی امکان سرمایه‌گذاری در موقوفات کشاورزی را نداشتیم.

وی همچنین به ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری حوزه گردشگری شهرستان کوهپایه اشاره کرد و گفت: در حال حاضر کاروانسرای شاطور، حمام تاریخی تودشک و کاروانسرای آجری در کوهپایه برای سرمایه گذاری دارای موقعیت‌های خوبی هستند.

طباطبایی ادامه داد: البته باید توجه داشت که این موقوفات نیاز به مرمت داشتند و با همکاری میراث فرهنگی به دنبال بهبود وضعیت فعلی این اماکن هستیم.

انتهای پیام/