سه میلیارد و ۷۰۰ میلیون از بدهی های شهرداری پرداخت شد/ معتقدم نباید پروژه ها را نیمه تمام رها کرد
سه میلیارد و ۷۰۰ میلیون از بدهی های شهرداری پرداخت شد/ معتقدم نباید پروژه ها را نیمه تمام رها کرد
شهردار کوهپایه گفت: خوشبختانه با همت همکاران در شهرداری، همدلی اعضای شورای شهر، صبر و متانت بستانکاران شهرداری، توانستیم بالغ‌بر سه میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان از این بدهی ها را پرداخت کنیم و تلاش می‌کنیم باقی این بدهی ها نیز پرداخت شود.

غلامحسین رضایی در گفت و گو با خبرنگار اخبار کوهپایه اظهار کرد: شهرستان اصفهان دارای ۱۴ شهر، ۱۸۰ روستا و ۶ بخش بود که خوشبختانه با پیگیری های چندساله ای که انجام شد ۴ شهرستان از شهرستان اصفهان جدا شد و مردم محق این خطه به حقوق خود رسیدند و چهار بخش به شهرستان تبدیل شد.

شهردار کوهپایه عنوان کرد: با توجه به ارتقا بخش به شهرستان، مدیریت شهری دوشادوش نمایندگان مردم در شورای اسلامی شهر کوهپایه پیگیر مطالبات به‌حق جهت استقرار و ارتقا ادارات شهرستان شد و بیش از ۲۳ ملاقات با مدیران کل و مسئولان استان داشتیم که نتایج بسیار خوبی را به دنبال داشت.

رضایی بیان کرد: در شهرداری و حوزه مدیریت شهری یکی از چالش‌هایی که هنگام ورود با آن مواجه بودیم حقوق معوقه چندین ماهه پرسنل شهرداری و همچنین بدهی سنگین به پیمانکاران و سایر افراد داشتیم که نسبت به بودجه شهرداری، قابل توجه بود.

وی افزود: خوشبختانه با همت همکاران در شهرداری، همدلی اعضای شورای شهر، صبر و متانت بستانکاران شهرداری، توانستیم بالغ‌بر سه میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان از این بدهی ها را پرداخت کنیم و تلاش می‌کنیم باقی این بدهی ها نیز پرداخت شود.

رضایی با بیان اینکه بهسازی معابری شهری یکی از اقدامات اولیه در شروع فعالیت بود، گفت: البته با توجه به بدهی هایی که شهرداری داشت با رویکردی جدید و استفاده از پتانسیل شهرداری توانستیم استفاده بهینه و خوبی را در این زمینه داشته باشیم.

شهردار کوهپایه با اشاره به اقداماتی که در فرا رسیدن نوروز برای استقبال از این ایام و مسافران نوروزی در شهر انجام شده است، تصریح کرد: در ایام نوروز توانستیم بیش از ده هزار متر جدول ها را رنگ آمیزی کنیم، چهار میدان نماز، کارگر، فاطمیه و دفاع مقدس بهسازی شد و همچنین تشکیل ستاد و نمایشگاه نوروزی یکی دیگر از اقدامات در این زمینه بود

رضایی توضیح داد: تهیه و نصب تابلو شهدای گرانقدر به منظور تیمم و تبرک از قدوم مقدس شهدای شهر نیز یکی دیگر از اقدامات بود که ۷۰ عدد تابلو تهیه و در بلوار امام رضا نصب شد.
رضایی در بخش دیگری از صحبت های خود بیان کرد: بودجه شهرداری با مشورت اهل نظر و شورای اسلامی شهر بالغ بر ۱۷ میلیارد تومان در سال ۱۴۰۱به تصویب رسید.

وی در مورد برنامه های عمرانی شهرداری گفـت: میدان ورودی از سمت اصفهان، پروژه اطراف کاروانسرا و میدان ورودی از سمت تودشک، باغ بانوان، میدان امام و میدان شهدا از جمله اقدامات عمرانی مدیریت شهری است.

رضایی با بیان اینکه معتقد است با توجه به شرایط فعلی نباید همه پروژه ها را باهم شروع کرده و نیمه تمام رها کرد، ادامه داد: با این تفکر و با همفکری و همدلی شورای شهر دو پروژه میدان ورودی و اطراف کاروانسرا را که در ادوار مختلف معطل مانده بود در اولویت قرار دادیم.

شهردار کوهپایه گفت: خوشبختانه بازطراحی اطراف کاروانسرا انجام و نقشه های ترافیکی مصوب شد؛ نکته ای که وجود دارد با آغاز به کار شورای ششم و ثبت جهانی کاروانسرا، به نظر می رسید که ضروری است این کاروانسرا با مصالح سنتی و همگون با این بنا انجام شود که پیگیری های خوبی انجام شد.

رضایی با بیان اینکه جدول گذاری این پروژه به صورت کامل انجام شده است، عنوان کرد: برای کف سازی این بلوار دو گزینه پیش رو داریم اول اینکه از مصالح سنتی و طرح های سنتی استفاده کنیم که در این صورت کمی تردد وسایل نقلیه در این محدوده دچار مشکلاتی خواهد شد و همچنین می توان از آسفالت استفاده کرد که تردد راحت تر اما همخوانی با بافت کاروانسرا ندارد.

وی اظهار کرد: در خصوص میدان ورودی، پروژه بسیار بزرگ است و بیش از ۳۲ هزار متر مربع خیابان و ۱۲ هزار و ۷۵۰ متر مساحت میدان است بیش از ۱۴ هزار متر مکعب خاکبرداری و ۳۶ هزار متر مربع بستر سازی، و از شروع این پروژه از دوره های قبل تا کنون ۴۵ هزار متر مکعب خاکریزی و ۱۴ هزار و ۶۰۰ متر مربع بیس در این محل داشتیم.

رضایی با اشاره به اقدامات خوبی که برای این پروژه انجام شده است، عنوان کرد: خوشبختانه در جدول گذاری عملکرد و فعالیت خوبی انجام شد و بیش از دو سوم جدول مورد نیاز در مخل تخلیه شده و به سرعت عملیات جدول گذاری انجام می شود؛ یکی از موانع ما عبور برق فشار قوی بود که در مسیر قرار داشت که این موضوع پیگیری شد.

شهردار کوهپایه با بیان اینکه تلاش می کنیم کوهپایه یک شهر گردشگری و گردشگر پذیر شود، بیان کرد: شهر کوهپایه پتانسیل های زیادی در این زمینه دارد و طرح های مطالعاتی خوبی مخصوصا در حوزه گردشگری انجام شده است.

انتهای پیام/