مقایسه قیمت ملک در ایران و ترکیه
مقایسه قیمت ملک در ایران و ترکیه
با نگاهی به آمار سال 2022 ، می‌توان به این نکته پی برد که ایرانیان، صدرنشنین جدول خرید ملک در ترکیه هستند

به گزارش اخبارکوهپایه، با نگاهی به آمار سال ۲۰۲۲ ، می‌توان به این نکته پی برد که ایرانیان، صدرنشنین جدول خرید ملک در ترکیه هستند . شاید این موضوع در ظاهر کمی عجیب به نظر برسد، اما حقیقت این است که خرید ملک در این کشور، از آنچه که فکرش را کنید، پرسودتر خواهد بود و منافع زیادی را برای شما به همراه خواهد داشت . بدیهی است که به دنبال وجود چنین منافعی، ایرانیان زیادی نیز به خرید ملک در این کشور روی بیاورند. قیمت مسکن در ترکیه نسبت به ایران خیلی متفاوت است و باید برای اینکه بتوانید در ترکیه مسکنی را خریداری کنید حتماً از قیمت‌های مسکن با اطلاع باشید . البته با کمی مقایسه متوجه می‌شویم که قیمت مسکن در کشورهای همسایه ایران به مراتب ارزان‌تر است . دولت ترکیه توانسته که قیمت مسکن را تثبیت کرده و متعادل نگه دارد . قیمت مسکن در ترکیه نسبت به ایران ارزان‌تر است . قیمت مسکن آپارتمان در ترکیه نسبت به ایران خیلی کمتر است و با توجه به شهر و منطقه شهری متفاوت خواهد بود . حتی قیمت مسکن در گران‌ترین مناطق شهری در ترکیه نسبت به ایران ارزان‌تر هستند . قیمت مسکن در ترکیه را می‌توان به اقتصاد با ثبات آن نسبت داد . قیمت مسکن در ترکیه هرگز نوسانات شدیدی متحمل نشده است . قیمت مسکن آپارتمان در ترکیه تا حدی یکسان بوده و در مناطق مختلف ترکیه یکسان و برابر است . قیمت مسکن در شمال تهران تقریبا ۴ تا ۵ برابر یک منطقه خوب و حدود ۱۰ تا ۱۲ برابر یک منطقه معمولی در ترکیه است . قیمت خانه در ترکیه به پول ایران از ۵۰۰ میلیون تومان شروع می شود و تا ۳ میلیارد تومان می‌رسد؛ در حالی که برای خرید یک آپارتمان ۵۰ متری در ارزانترین منطقه تهران به طور میانگین باید ۷۲۰ میلیون تومان هزینه کرد . در شمال تهران نرخ‌ها به قول معروف فضایی شده است . از مهم‌ترین دلایل علاقه‌مندی ایرانیان به خرید ملک در ترکیه ، کسب اقامت دائم و یا شهروندی ترکیه است . شما می‌توانید تنها با خرید ملک به مبلغ ۶۰ هزار دلار آمریکا، اقامت دائم کشور ترکیه، و با ۲۵۰ هزار دلار، پاسپورت ترکیه و شهروندی ترکیه را به دست آورید . ایرانیان دومین خریدار خانه در ترکیه‌اند و حتی چهار برابر آلمانی‌ها در بازار ملک ترکیه سرمایه‌گذاری کرده‌اند

خرید ملک در ترکیه

در سال های اخیر خرید خانه و ملک توسط ایرانیان در ترکیه افزایش پیدا کرده است . نزدیکی ترکیه به ایران و فاصله پروازی ۳ ساعته ایران و ترکیه بسیاری از افراد را علاقه مند به خرید ملک در این کشور کرده است . با توجه به قیمت بسیار مناسب خانه در ترکیه نسبت به ایران خرید خانه برای حفظ ارزش پول و همچنین گذراندن اوقات تفریحی گزینه بسیار مناسبی به نظر می رسد . همچنین با خرید خانه در ترکیه اقامت این کشور را برای خود و خانواده دریافت می کنید.

قیمت خرید ملک در استانبول

استانبول به عنوان توریستی ترین شهر ترکیه همواره دارای بیشترین رشد قیمت خانه بوده و از نظر سرمایه گذاری مناسب ترین شهر ترکیه می باشد . قیمت خرید ملک در استانبول به پول ایران برای هر متر حدود ۱۰ میلیون تومان یعنی حدود ۴۰۰۰ لیر در سال ۲۰۲۰ می باشد . با این پول میتوان یک خانه نرمال و خوب در استانبول خریداری کرد . اما باید بدانید در حاشیه و اطراف استانبول مانند بیوک چکمجه و سیلیوری با نصف این پول هم میشود خانه خریداری کرد اما به دلیل فاصله زیاد با مرکز شهر ممکن است تایم رفت و آمد زیادی را دست بدهید . قیمت ملک در استانبول از یک خیابان به خیابان دیگر ممکن است تفاوت زیادی بکند . آن هم به دلیل ساختار شهر استانبول هست . بر خلاف تهران که مناطق آن رنج قیمتی مشخصی دارند استانبول این ساختار را ندارد . در مناطق خارجی نشین که عمدتا عرب ها ساکن هستند ( مانند اسنیورت ) قیمت خانه ها بسیار پایین تر است .

ویژگی خرید ملک در ترکیه

– در ترکیه نسبت به کشور های اروپایی و آمریکایی هزینه های جاری کمتری پرداخت میشود .

– هزینه ای مانند خورد و خوراک، پوشاک، رفت و آمد، تحصیل، خودرو، خانه، مالیات، اینترنت و …

– از طرفی در ترکیه به اندازه لازم محصولات باکیفیت هست و خریدار نگرانی ندارد .

– مراکز تفریحی و سرگرمی و گردشگری بسیاری در ترکیه وجود دارد که هر گردشگری را جذب میکند .

– مناطق ساحلی و دریایی مدیترانه، اسکی، زمین ورزشی و دوچرخه سواری نیز به وفور در ترکیه موجود است .

– خرید ملک در ترکیه بسیار سریع انجام میشود و دولت ترکیه این کار را برای رفاه حال اتباع خارجی انجام داده است .

– انواع خانه ها در نوع آپارتمانی، مجتمعی، ساحلی در ترکیه میتوان پیدا کرد .

– میتوانید مبلغ خانه را قسطی پرداخت کنید اما همزمان سند هم به نام شما باشد .

– سیستم حمل و نقل ترکیه کامل و به راحتی قابل دسترس است . از مترو گرفته تا هواپیما و سایر وسایل نقلیه در این کشور موجود است .

– فرصت سرمایه گذاری مناسب با خرید ملک در ترکیه فراهم است و گرفتن شهروندی ترکیه از این روش بسیار آسان است .

ترکی بست هوم با تکیه بر تجارب و موفقیت هاى مدیریتی و با تمرکز بر فعالیت خود در زمینه های سرمایه گذاری، خرید ملک در ترکیه، خدمات حقوقی و مالی مفتخر است با همکارى گروه مشاورین متخصص رویاى مهاجرت و سرمایه گذارى شما را به واقعیت تبدیل نماید . ما یاری رسان شما در امر سرمایه گذاری و خرید ملک در ترکیه هستیم .

انتهای پیام/