بخشی از شبکه آبرسانی شهرستان کوهپایه در شرق اصفهان اصلاح شد
بخشی از شبکه آبرسانی شهرستان کوهپایه در شرق اصفهان اصلاح شد
مدیر آب و فاضلاب شهرستان کوهپایه از توابع شرق اصفهان از توسعه و اصلاح شبکه آبرسانی این خطه با هدف کاهش توزیع آب سیار و تامین آب دائم و بهداشتی ساکنان خبر داد.

به گزارش اخبار کوهپایه، عباس رحیمی اظهار کرد: در این طرح عملیات آبرسانی به روستای کِی به طول سه کیلومتر و اصلاح شبکه آب روستای یک لنگی این شهرستان به طول ۱.۴ کیلومتر انجام شد.

وی با اشاره به اینکه توسعه و اصلاح شبکه های آب به منظور آبرسانی پایدار و عادلانه میان روستانشینان این منطقه از اولویت آبفای کوهپایه محسوب می‌شود، خاطرنشان کرد: حذف آبرسانی سیار و بهره مندی مردم روستاها از آب پایدار از جمله برنامه‌های ما به شمار می‌رود.

عباس رحیمی افزود: همچنین با توجه به فرسودگی لوله های آبرسانی در روستای یک لنگی و به منظور جلوگیری از هدر رفت آب، ۱۴۰۰ متر از شبکه آب این روستا نیز اصلاح شد.

مدیر آب و فاضلاب این شهرستان با بیان این که این پروژه ها به صورت امانی انجام شده است، اضافه کرد: جلوگیری از هدر رفت آب، تامین فشار آب مناسب در روستاها، جلوگیری از شکستگی‌ها، حوادث و خسارات از دیگر نتایج حاصل از اجرای این پروژه‌ها ست.

رحیمی تصریح کرد: حدود ۱۶ هزار نفر در سه شهر کوهپایه، سجزی و تودشک و بیش از هشت هزار نفر نفر در ۶۸ روستای این منطقه از خدمات شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان بهره مند و از این تعداد روستا ۳۹ روستا از آبرسانی پایدار بهره مند هستند و آب آشامیدنی در ۲۹ روستا به صورت سیار و از طریق چاه ها تامین می‌شود.

کوهپایه در شرق اصفهان و در منطقه کویری قرار دارد و منابع آبی در این منطقه بسیار محدود است، به‌طوری‌که آب شرب بیش از ۸۴ درصد جمعیت این منطقه از طریق طرح آبرسانی اصفهان بزرگ تامین و ۱۶ درصد نیاز آبی با بهره گیری از منابع داخلی رفع می‌شود.

انتهای پیام/