سه روستای جدید در کوهپایه به اینترنت پُرسرعت مُتصل شد
سه روستای جدید در کوهپایه به اینترنت پُرسرعت مُتصل شد
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات اصفهان گفت: با توجه به اهمیت استفاده بیشتر روستاییان از خدمات اینترنت پُرسرعت، دولت الکترونیک و دولت همراه، چهار سایت "BTS" سیار اپُراتور همراه اول در روستاهای شهرستان‌های کوهپایه، فریدن و کاشان ارتقا یافت.

به گزارش اخبار کوهپایه، جعفر مُطلب‌زاده، از بهبود و توسعه پوشش ارتباطی در مناطق محروم و روستایی استان خبر داد و افزود: با توجه به اهمیت استفاده بیشتر روستاییان از خدمات اینترنت پُرسرعت، دولت الکترونیک و دولت همراه، چهار سایت “BTS” سیار اپُراتور همراه اول در روستاهای شهرستان‌های کوهپایه، فریدن و کاشان ارتقا یافت.

وی ادامه داد: ارتقای فناوری چهار سایت مزبور در روستاهای مزرعه عبدالله، مزرعه رجبعلی و مزرعه مشهدی در شهرستان کوهپایه، روستاهای درختک، سواران، غرغن و قلعه ملک در شهرستان فریدن و روستای ازناوه در شهرستان کاشان در قالب ۵۴۷ خانوار مُشتمل بر یکهزار و ۵۵۸ نفر انجام شد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات اصفهان اظهار داشت: این طرح با سرمایه‌گذاری یکصد میلیارد ریالی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات انجام شد.

به گفته وی، زمینه رشد و توسعه بیش از پیش این روستاها با اتصال به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت مُحقق خواهد شد.

مُطلب‌زاده گفت: اتصال این روستاها به شبکه ملی اطلاعات در راستای تحقق دسترسی همگانی به ارتباطات دیجیتال در مناطق کمتر توسعه یافته و محروم استان، رونق اقتصادی و تسهیل زندگی مردم صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه ضریب نفوذ اینترنت سیار و ثابت در روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان ۸۶.۸ درصد است، خاطرنشان کرد: این شاخص برای اپُراتور همراه اول ۶۴ درصد، ایرانسل ۳۳ درصد و رایتل ۳.۵ درصد است.

مُطلب‌زاده ادامه داد: تعداد مشترکان همراه اول در استان پنج میلیون و ۵۶۷ هزار و ۷۹۲ خط و تعداد مشترکان ایرانسل ۲ میلیون و ۹۴۱ هزار و ۹۹۷ خط است و هم اینک تمام شهرهای اصفهان از پوشش نسل‌های سوم و چهارم تلفن همراه برخوردارند.

وی بیان کرد: در زمان حاضر ضریب نفوذ اینترنت پهن باند ثابت در استان ۱۸.۳۹ درصد و اینترنت پهن باند سیار ۱۱۶.۴۷ درصد است.

انتهای پیام/ ایرنا