واکسن آنفلوآنزا در اکثر داروخانه ها موجود است
واکسن آنفلوآنزا در اکثر داروخانه ها موجود است
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: واکسن آنفلوانزا در اکثر داروخانه ها موجود است.

به گزارش اخبار کوهپایه، پژمان عقدک اظهار کرد: کرونا در روند کاهشی فاز هفتم خودش قرار داشت که در چند روز گذشته روند افزایشی داشته و آمار مبتلایان به کرونا افزایش یافت.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان عنوان کرد: نسبت به دو هفته گذشته و از زمانی که در پیک جدید کرونا قرار گرفتیم، تعداد بستری ها و بستری های آی سی یو بیمارستان ها تقریبا یک و نیم برابر افزایش داشت.

عقدک در رابطه با مراکز واکسیناسیون فعال در استان بیان داشت: تمام مراکز جامع سلامت دانشگاه علوم پزشکی، مراکز و پایگاه ها واکسیناسیون کرونا را انجام می دهند و بجز واکسن آسترازنکا که از سبد واکسن ها خارج شد، تمامی واکسن ها موجود است.

وی افزود: با شروع فصل سرد، آنفلوانزا ها و بیماری های ویروسی شیوع می کنند و هر ساله در این مقطع زمانی شاهد افزایش مبتلایان به بیماری های ویروسی هستیم، آمار مبتلایان در اصفهان نیز کم کم در حال افزایش است.

پژمان عقدک توضیح داد: تعداد بیماران سرپایی نیز افزایش داشته و مقرر شده از دو روز گذشته ثبت گزارش دهی آنفلوانزا نیز در دستور کار قرار گیرد و تا هفته آینده آمار دقیق مبتلایان اعلام خواهد شد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه واکسن آنفلوانزا در اکثر داروخانه ها موجود است، متذکر شد: بهترین راهکار برای پیشگیری از ابتلا به بیماری های ویروسی همان راهکاری است که برای کرونا انجام می شد.

عقدک خاطر نشان کرد: تمام بیماری های ویروسی از طریق ماسک زدن و رعایت فاصله قابل پیشگیری است، شست و شوی مرتب دست ها حائز اهمیت است، مردم در محیط های شلوغ و مخصوصاً سربسته نباید بروند و اگر در چنین مکانی قرار گرفتند باید برای آن مکان تهویه مناسب تدارک ببینند.

عقدک در پایان با بیان اینکه هیج مورد ثبت شده ای از آبله مرغی گزارش نشده است، اذعان کرد: قابل ذکر است شهروندانی که واکسیناسیون کرونای آنها تکمیل نشده، به منظور کامل کردن دوز های واکسیناسیون سریعاً اقدام کنند.

انتهای پیام/