جنایت تروریستی در شاهچراغ پشت پرده اغتشاشات را برملا کرد/ شایعه‌سازی حربه دشمن برای انحراف افکار عمومی
جنایت تروریستی در شاهچراغ پشت پرده اغتشاشات را برملا کرد/ شایعه‌سازی حربه دشمن برای انحراف افکار عمومی
امام جمعه شهرستان کوهپایه گفت: عملیات تروریستی شاه‌چراغ چهره واقعی پشت پرده اغتشاش‌گران و حامیان آن‌ها را نشان داد و به‌خوبی مشخص شد که دشمن امنیت کشور را نشانه گرفته است.

حجت‌الاسلام علی‌اکبر جمیاری امام‌جمعه شهرستان کوهپایه در گفت‌وگو با خبرنگار اخبار کوهپایه اظهار کرد: آمریکایی‌ها، سعودی‌ها، احزاب و گروه‌هایی در اتفاقات اخیر به دنبال تجزیه کشور بودند و با برنامه در این زمینه فعالیت کردند.

وی تصریح کرد: این دشمنان فکر کردند که ایران مانند سوریه است و سعی کردند با استفاده از یک بهانه کشور را به هم بریزند و امنیت را از بین ببرند.

جمیاری با بیان اینکه البته این دشمنان دچار اشتباهات محاسباتی شدند، خاطرنشان کرد: دشمن به‌خوبی دریافته است که ایران دارای امنیت محکم و درون‌زاست و از این‌ جهت بعد از جنگ تحمیلی دیگر جرات حمله نظامی به ایران نکرد.

امام‌جمعه شهرستان کوهپایه با بیان اینکه دشمنان با تحریم اقتصادی قصد داشتند انقلاب را از بین ببرند و یا حرکت آن را نیز کند کنند اما بازهم ناکام ماندند، ادامه داد: ازاین‌رو سعی کردند امنیت داخلی ایران را به هم بریزند.

وی با تأکید بر اینکه در این زمینه نیز دشمنان دچار اشتباه محاسباتی شدند، عنوان کرد: امنیت ایران با کشورهای دیگر متفاوت است چرا که مؤلفه‌های چون رهبری مقتدر و مردم با بصیرت دارد.

جمیاری اتحاد و همدلی مردم کشور در مقابله با دشمنان خارجی که نمونه آن در جنگ تحمیلی اتفاق افتاد را یکی دیگر از مؤلفه‌های اقتدار کشورمان بیان و افزود: امروز دشمنان از فضای مجازی رهاشده و بدون مدیریت استفاده می‌کند و اصحاب رسانه و خبرنگاران افسران و مجاهدان این جنگ نرم هستند.

 امام‌جمعه شهرستان کوهپایه با بیان اینکه نیاز است فضای مجازی مدیریت شود، تصریح کرد: دشمن برای مهرماه برنامه داشت و از فوت مهسا امینی به‌عنوان یک بهانه استفاده کرد.

وی با بیان اینکه البته باز هم مردم با بصیرت به میدان آمدند و حمایت از نظام و انقلاب را فریاد زدند، ادامه داد: اما دشمن دست‌بردار نیست و تمام تلاش خود را برای از بین بردن امنیت کشور می‌کند.

جمیاری اطهار کرد: دشمن برنامه و اقدامات مختلفی را انجام داد و برخی نیز لیدر و مهره‌های اصلی نقشه‌های آن‌ها بودند و در این میان برخی سلبریتی‌ها نیز هیزم به آتش دشمن ریختند و برخی خواص و احزاب سیاسی  نیز منفعل عمل کرده و موضع‌گیری به‌موقع نداشته و خط قرمز خود را مشخص نکردند.

 امام‌جمعه شهرستان کوهپایه با اشاره به عملیات تروریستی شاه‌چراغ گفت: این حادثه چهره واقعی پشت پرده اغتشاشگران و حامیان آن‌ها را نشان داد و به‌خوبی مشخص شد که دشمن امنیت کشور را نشانه گرفته است و عاملان این حادثه مطمئن باشند جزای کار خود را خواهند دید.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به اینکه دشمنان در طول انقلاب همیشه سعی کرده با دسیسه‌ها و فتنه‌ها مشکلاتی را برای انقلاب ایجاد کند و شایعات و دروغ‌ها در فضای مجازی نیز یکی از راهبردهای آن‌هاست، گفت: در این میان گاهی می بنیم که برای روحانیون و ائمه جمعه نیز شایعاتی درست می‌شود.

جمیاری با اشاره به اینکه در مواجهه با این‌گونه شایعه‌ها سواد رسانه‌ای لازم است، گفت: در یکی از این موارد به نقل از اینجانب شایعه‌ای منتشر شده بود که کاملا کذب بود.

 امام‌جمعه شهرستان کوهپایه با بیان اینکه کشته سازی، شایعه‌سازی و نشر اکاذیب از حربه‌های دشمن برای گمراه کردن مردم خصوصاً نوجوانان و جوانان است، عنوان کرد: روحانیون و ائمه جمعه در دفاع از مردم همیشه در رأس بودند و محکم در مقابل دشمن ایستادگی کردند.

انتهای پیام/