اصفهان و کوهپایه بیشترین واحد پرورش شترمرغ را در استان دارد
اصفهان و کوهپایه بیشترین واحد پرورش شترمرغ را در استان دارد
معاون طیور سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: اصفهان و کوهپایه بیشترین واحد پرورش شترمرغ را در استان به خود اختصاص داده‌اند که بیشترین میزان تولید گوشت مربوط به مرکز استان است.

به گزارش اخبار کوهپایه، به نقل از روابط‌عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان، محمد حسن انصاری معاون طیور سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان  اظهار داشت: در حال حاضر تعداد ۴۵ واحد پرورش شترمرغ دارای پروانه بهره‌برداری با ظرفیت ۱۲ هزار ۲۸۰ قطعه در استان اصفهان فعالیت می‌کنند.

وی افزود: از این تعداد، ۳۵ واحد پرواری به ظرفیت ۷۵۹۸ قطعه، چهار واحد به ظرفیت ۴۳۹۷ قطعه و شش واحد مولد به ظرفیت ۲۸۵ قطعه اختصاص دارند.

انصاری گفت: در چند سال اخیر گوشت شتر مرغ استان به کشور‌های عربی، از جمله عراق صادر شده است. علاوه بر این، صادرات تخم نطفه‌دار به کشور‌هایی واقع در شمال ایران انجام می‌شود.

معاون طیور سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان با بیان اینکه در یک سال گذشته تمام فعالیت‌های حوزه طیور به دلیل اعلام مناطق پرخطر در استان با محدودیت مواجه شده‌اند، بیان کرد: واحد‌های جدید پرورش شتر مرغ در مناطقی که تراکم واحد‌های پرورش طیور زیاد است، با محدودیت‌هایی مواجه شده‌اند.

وی تصریح کرد: بر اساس این محدودیت، مناطق در استان اصفهان دسته‌بندی شده و پروانه بهره‌برداری فقط برای مناطق مشخص شده، صادر می‌شود. برای مثال تمام مناطق در شهرستان‌های کوهپایه، هرند، سمیرم، ورزنه، چادگان، دهاقان شامل این محدودیت نشده و در شهرستان‌های فلاورجان و خمینی شهر هیچ‌گونه مجوز بهره‌برداری واحد پرورش شتر مرغ صادر نمی‌شود.

انصاری تاکید کرد: اصفهان و کوهپایه بیشترین واحد پرورش شترمرغ را در استان به خود اختصاص داده‌اند که بیشترین میزان تولید گوشت مربوط به مرکز استان است. در سال گذشته استان اصفهان با ۳۳ واحد پرورش شتر مرغ دارای پروانه بهره‌برداری و تولید ۱۳۰۰ تن گوشت شترمرغ، رتبه اول تولید شتر مرغ در کشور را در سال گذشته کسب کرد.

انتهای پیام/