اجرای بیش از ۵۰ برنامه به مناسبت هفته بسیج در کوهپایه
اجرای بیش از ۵۰ برنامه به مناسبت هفته بسیج در کوهپایه
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان کوهپایه جزئیات برنامه های متنوع هفته بسیج در این شهرستان را اعلام کرد.

علی‌اکبر مومنیان فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان کوهپایه در گفت‌وگو با خبرنگار اخبار کوهپایه ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن هفته بسیج اظهار کرد: در دفاع مقدس ۹۰ هزار بسیجی در جبهه‌های حق به شهادت رسیدند که شهرستان کوهپایه نیز حدود ۵۰۰ شهید بسیجی تقدیم به انقلاب کرد.

وی با بیان اینکه مردم و بسیجیان کوهپایه همیشه پای‌کار انقلاب بودند، بیان داشت: پس از جنگ نیز بسیجیان کوهپایه همراه با بسیجیان کشور اقدامات خود در جهت توسعه و اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی فعالیت‌های گسترده‌ای داشته که از جمله اقدامات صورت گرفته می‌توان به کمک‌های مؤمنانه، مشارکت در طرح شهید سلیمانی، محرومیت‌زدایی، عرصه‌های سازندگی، مقابله با سوانح طبیعی و …اشاره کرد.

مؤمنیان اظهار کرد: بسیج در زمینه اقدامات جهادی نیز حضور فعال داشته و در کل کشور در حال حاضر تعداد زیادی گروه جهادی وجود دارد که به مناسبت هفته بسیج برنامه‌ای تحت عنوان رزمایش گروه‌های جهادی فاطمیون با حضور ۹۰۰ هزار نفر در قالب ۴۲ هزار گروه جهادی در کل کشور برگزار خواهد شد که در شهرستان کوهپایه نیز ۳۰ گروه جهادی خواهر و برادر فعالیت می‌کنند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان کوهپایه با اشاره به برنامه‌های مختلف این ناحیه به مناسبت هفته بسیج خاطرنشان کرد: یکی از برنامه‌های این ناحیه اجتماع اقتدار بسیجیان با عنوان حماسه پایدار است که در تاریخ ۵ آذر برگزار خواهد شد، همچنین در کل کشور به مناسبت این هفته هزار زندانی معسر با کمک خیران و بسیج آزاد خواهند شد.

وی اذعان کرد: بالغ بر ۵۰ برنامه از قبیل نشست‌های روشنگری در قالب جهاد تبیین، توزیع بسته‌های معیشتی بین ولی‌نعمتان، توزیع لوازم‌التحریر بین دانش آموزان اول تا ششم، برگزاری یادواره شهدا و تجلیل از رزمندگان و جانبازان دفاع مقدس، دیدار با خانواده شهدا، مشاوره خانواده در مدارس و مساجد، شروع لایروبی قنوات، افتتاح استخر ذخیره آب کشاورزی در روستای گریز از توابع شهرستان، اقدام گروه‌های جهادی جهت تعمیر و مرمت ٩ منزل محروم بخشی از اقدامات بسیجیان این ناحیه در هفته بسیج است.

مومنیان افزود: همچنین برگزاری محافل انس با قرآن، برگزاری رویداد فضای مجازی، اجتماع اقتدار بسیجیان با عنوان حماسه پایدار و غیره در سطح ناحیه به مناسبت هفته بسیج در این شهرستان توسط پایگاه‌های مقاومت ادارات شهرستانی … برگزار خواهد شد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان کوهپایه در پایان با اشاره به شعار هفته بسیج که بسیج خدمتگزار ملت ایران است، عنوان کرد: مهم‌ترین هدف بسیج خدمتگزاری به مردم است و در راستای این کار بسیج از هیچ اقدامی فروگذاری نخواهد کرد و آنچه امروز بیش از هر چیزی به آن نیاز داریم حضور مردم برای نقش‌آفرینی در حوزه‌های مختلف است.

انتهای پیام/ج