اجرای طرح «شهید محمودوند» ویژه دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل در اصفهان
اجرای طرح «شهید محمودوند» ویژه دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل در اصفهان
معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان از اجرای طرح «شهید محمودوند» ویژه دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل اصفهان در راستای تحقق عدالت آموزشی خبر داد.

به گزارش اخبار کوهپایه به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، وجیهه فاضل معاون آموزش ابتدایی اداره کل، در گردهمایی مدیران و روسای مناطق و نواحی این استان، ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا(سلام الله علیها)، اظهار داشت: طرح شهید محمودوند ویژه دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل در راستای تحقق عدالت آموزشی درحال برگزاری است.

وی در تشریح این طرح بیان داشت: در طرح شهید «محمودوند» ویژه دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل، سامانه‌ای ایجاد شده است که در آن، اطلاعات این دانش‌آموزان به صورت میدانی شناسایی و در سامانه ثبت می‌شود.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان یادآور شد: ایجاد بستر لازم آموزش برای همه دانش آموزان خصوصا بعد از دوران کرونا یکی از رسالت‌های مهم ما در آموزش و پرورش است و ما باید برای بازگرداندن دانش‌آموزانی که به هر دلیلی در دوسال گذشته از آموزش فاصله گرفتند، اقدام کنیم.

وی در خصوص اهمیت ارزشیابی توصیفی و توجه ویژه مدارس به آن تصریح کرد: توصیه می شود پویش «هر مدرسه یک کارگاه توصیفی» به صورت جدی دنبال شود؛ ارزشیابی توصیفی جزو برنامه اصلی آموزش است و مدارس با برنامه‌ریزی دقیق این مهم را اجرا کنند.

فاضل افزود: یکی از مشکلات ایجاد شده برای دانش‌آموزان در دوران کرونا، روخوانی و روان‌خوانی است که استفاده از مجلات رشد کمک بسیار بزرگی در رفع این مشکل می‌کند محتوای مجلات رشد شامل چند قصه و فعالیت و … است و قیمت بسیار مناسبی دارند. شایسته است مناطق و نواحی به بحث استفاده دانش آموزان از مجلات رشد اهتمام ویژه داشته باشند.

وی گفت: پایگاه‌های رشد ویژه دانش‌آموزان پایه اول است که نیاز به تکرار، تمرین و آموزش مجدد دارند. این دانش‌آموزان برای رفتن به پایه دوم مجازند، اما نیازمند آموزش مجدد هستند. این طرح موجب تقویت این عزیزان می‌شود.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، اقامه نماز جماعت در مدارس ابتدایی را بسیار مهم دانست و خاطرنشان کرد: نمازجماعت در تمامی مدارس ابتدایی باید برگزار شود؛ مدیران، معاونین و مربیان مدارس اهتمام ویژه‌ای برای شرکت گسترده دانش‌آموزان در نمازجماعت داشته باشند.

انتهای پیام/