پرواز بالگرد برای رساندن آذوقه به کارکنان ایستگاه رادیو و تلویزیون در مارشنان کوهپایه
پرواز بالگرد برای رساندن آذوقه به کارکنان ایستگاه رادیو و تلویزیون در مارشنان کوهپایه
مدیر کل مدیریت بحران استانداری اصفهان با اشاره به ارتفاع ۳ متری بهمن در کوه مارشنان در شرق اصفهان و شمال کوهپایه گفت: در بالای این کوه ایستگاه‌های رادیو و تلویزیون استقرار دارد و امروز یک فروندبالگرد برای رساندن آذوقه به ۱۵ نفری که در سایت ارتباطی و مخابراتی مارشنان مستقر هستند، به پرواز درآمد.

به گزارش اخبار کوهپایه، منصور شیشه‌فروش مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با بیان اینکه سامانه بارشی دیگری از روز گذشته در استان مستقر شده و مجدد تا پایان هفته به تیم‌های امدادی اعلام آماده‌باش داده‌ایم، اظهار داشت: این سامانه بیشتر در مناطق غرب و جنوب استان و به ویژه مرز بین اصفهان با چهارمحال و بختیاری، لرستان و کهکیلویه و بویراحمد را فرا می‌گیرد و بارش برف کاهش دما را در مناطق غرب و جنوب به دنبال دارد.

وی با بیان اینکه این سامانه فاقد رطوبت کافی است و در مناطق مرکزی از جمله اصفهان انرژی خود را به صورت باد تخلیه می‌کند، افزود: تا پایان هفته وزش باد در استان پدیده غالب است.

مسیر ۸ روستای پشتکوه فریدونشهر همچنان مسدود است

شیشه‌فروش با اشاره به سامانه بارشی هفته گذشته در استان گفت: این سامانه بارشی بسیار خوب و پُر بارش بود و در ارتفاعات بیش از یک و نیم متر برف بارید که سبب مسدود شدن راه ۱۲۰ روستا، قطع برق، مخابرات و صداوسیما شد و در حال حاضر مسیر ارتباطی ۸ روستای پشتکوه فریدونشهر همچنان مسدود است و تلاش راهداران برای بازگشایی مسیر ادامه دارد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با بیان اینکه ماشین‌آلات برف‌روبی فرسوده و نیاز به تعمیر و تجهیز دارند، بیان کرد: کندی کار به خاطر فرسوده بودن ماشین‌آلات و حجم بهمن است.

وی با بیان اینکه در چند روز گذشته ۳ عملیات امداد هوایی برای انتقال مصدومان در پشتکوه فریدون‌شهر انجام شده است، عنوان کرد: بیش از ۶۰ روستا در منطقه پشتکوه فریدون‌شهر وجود دارد.

ضرورت ایجاد تونل در کلوسه فریدون‌شهر

شیشه‌فروش با تأکید بر اینکه باید یک تونل در کلوسه فریدونشهر ایجاد شود، تصریح کرد: مطالعات ایجاد تونل در این منطقه انجام شده و وزارت راه و شهرسازی و سازمان راهداری باید نسبت به تأمین اعتبار برای احداث تونل کلوسه اقدام کنند، اگر این تونل اجرا شود دیگر هر سال این مسیر مسدود نمی‌شود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان ادامه داد: به دلیل اینکه اصفهان در حوادث معین استان‌های دیگر است، تقویت اعتبارات در بخش ماشین‌آلات راهسازی و برف‌روبی باید انجام شود.

وی با اشاره به اینکه برق و آب و مخابرات ۸۰ روستا در پادنا و چنارود وصل شده است، افزود: حدود ۳۰ دستگاه ماشین‌آلات سنگین به چهارمحال و بختیاری فرستادیم و حدود ۴۰ دستگاه ماشین ‌آلات سنگین نیز در شهرستان‌های غرب و جنوب استان برای برف‌روبی استقرار دارند

منصور شیشه‌فروش با اشاره به ارتفاع ۳ متری بهمن در کوه مارشنان در شرق اصفهان و شمال کوهپایه گفت: در بالای این کوه ایستگاه‌های رادیو و تلویزیون استقرار دارد و جاده دسترسی به آن مسدود است.

شیشه فروش با بیان اینکه این کوه ۱۸ کیلومتر جاده دسترسی دارد که ۱۰ کیلومتر آن با بولدوزر برف‌روبی شده، افزود: امروز یک فروندبالگرد برای رساندن آذوقه به ۱۵ نفری که در سایت ارتباطی و مخابراتی مارشنان مستقر هستند، به پرواز درآمد.

کاهش بارندگی در شرق و شمال استان اصفهان

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به میانگین بارش در استان گفت: از اول سال زراعی تاکنون ۱۱۴ میلی‌متر میانگین بارش در استان اصفهان بوده که نسبت به سال گذشته ۲۹ درصد افزایش داشته است و پیش‌بینی بارش برای ماه اسفند نرمال است.

وی با بیان اینکه میانگین بارش اگرچه افزایش داشته اما در شرق و شمال استان بارش نسبت به بلندمدت با کاهش روبه‌رو بوده است، ادامه داد: بارش در خور و بیابانک ۴۵، نایین ۱۷، کاشان ۴۱، شرق ۱۰، اردستان ۱۱ و نطنز ۲۹ درصد کاهش داشته است.

انتهای پیام/ی