نیاز به اهدای خون افراد با گروه خونی B منفی/ وضعیت ذخیره خونی استان مطلوب نیست
نیاز به اهدای خون افراد با گروه خونی B منفی/ وضعیت ذخیره خونی استان مطلوب نیست
مدیر روابط عمومی اداره کل انتقال خون استان اصفهان گفت: ذخیره گروه خونی O منفی چهار روز و میزان ذخیره گروه خون B منفی یک و نیم روز است که شرایط مطلوبی نیست.

فرشته آرامش در گفت‌ وگو با خبرنگار اخبار کوهپایه اظهار کرد: ذخیره خون استان اصفهان درحال‌حاضر حدود پنج  روز است  که وضعیت مطلوبی نیست چرا که در شرایط مطلوب ذخیره خون هشت روز است.

مدیر روابط عمومی اداره کل انتقال خون استان اصفهان با اشاره به اینکه نیاز بیمارستان‌ها در روز حدود ۳۰۰ تا ۳۵۰ واحد است و کمتر از این مقدار خون می‌گیریم، بیان کرد: مقدار ذخیره گروه خونی O منفی چهار روز و میزان ذخیره گروه خون B منفی یک و نیم روز است که شرایط مطلوبی نیست.

وی با اشاره به این نکته که نجات جان انسان‌ها بالاترین نیکی است، گفت: در هفته وحدت  اهداء خون نیز  یکی از موارد وحدت و همدلی بین هموطنان است، شهروندان اهدای خون را به‌صورت مستمر در برنامه خود قرار دهند چون نیمه‌ عمر پلاکت خون سه تا پنج روز است، بیماران تالاسمی و هموفیلی هر هفته به خون نیاز دارند.

وی در ادامه افزود: خانم‌ها سه بار در سال و آقایان چهار بار در سال، می‌توانند خون اهداء کنند.

آرامش با دعوت از جوانان برای اهدا خون، افزود: مردم در پویش های مختلف اهدا خون را در برنامه خود داشته باشند، روز سه شنبه نیز  همزمان با میلاد پیامبر مهر و رحمت حضرت مصطفی( ص)  و امام جعفر صادق(ع) مرکز انتقال خون اصفهان از ساعت ۸ صبح تا ۱۳ در خدمت مراجعه کنندگان است.

مدیر روابط عمومی اداره کل انتقال خون استان اصفهان اظهار داشت: در شش ماهه دوم سال به دلیل سردی هوا، بروز بیماری‌های عفونی و سرماخوردگی‌ها مردم کمتر مراجعه می کنند و باعث خواهد شد کمتر از مقدار نیاز خون بگیریم و مجبور هستیم از ذخایر خون استفاده کنیم که باعث کاهش ذخایر خواهد شد و از مردم دعوت می کنیم در فصل پاییز و زمستان  نیز اهدا خون را در برنامه خود قرار دهند.

انتهای پیام/ ج ز