هشدار رئیس پلیس آگاهی در خصوص سرقت های مجرمان در حرکت
هشدار رئیس پلیس آگاهی در خصوص سرقت های مجرمان در حرکت
رئیس پلیس آگاهی استان با بیان اینکه 41 درصد از سارقان منازل دستگیر شده توسط این پلیس مجرمان درحرکت هستند در خصوص اجاره موقت منازل به صورت روزانه و هفتگی به افراد غیربومی هشدار داد.

به گزارش اخبارکوهپایه به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ حسین تُرکیان بیان داشت: در سال جاری فرماندهی کل انتظامی کشور ۵۲ شهید را در راه امنیت و آرامش مردم عزیز تقدیم کرده که ۶ نفر از این شهدا مربوط استان اصفهان بودند.

وی با اشاره به شعار شهروند قانونمدار، پلیس خدمتگزار که برای هفته انتظامی امسال انتخاب شده عنوان داشت: پلیس خود را خدمتگزار شهروندان قانونمدار می داند و با تمام امکات، ظرفیت و توان خود سعی می کند که بهترین خدمات را به آنان ارائه کنند.

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان در ادامه به معضل سرقت پرداخت و با بیان اینکه یکی از شگردهای سارقان استفاده از کوچکترین غفلت شهروندان است گفت: تحقیقات و تجربیات پلیس هم نشان می دهد که بخش عمده ای از سرقت ها در نتیجه بی مبالاتی و سهل انگاری شهروندان رخ داده و با پرونده های متعددی مواجه هستیم که سارقان هنگامی که شهروندی خودروی خود را به صورت روشن رها کرده تا درب پارکینگ منزل خود را ببندد یا شهروندی که هنگام سوخت گیری در پمپ بنزین سوئیچ را روی خودرو قرار داده از این گونه غفلت ها استفاده کرده و خودروی آنها را به سرقت بردند.

سرهنگ تُرکیان تصریح کرد: تاکید می کنم شهروندان هنگام خرید میوه و تره بار، هنگام مراجعه به داروخانه، مراجعه به اورژانس، پمپ بنزین و در زمان خارج شدن از منزل و به هر بهانه دیگری که از خودرو خارج می شوند به هیچ عنوان حتی برای یک لحظه سوئیچ را روی خودروی خود قرار ندهند چون شاید همان یک لحظه فردی در کمین شما بوده و مترصد استفاده از غفلت کردن شما برای سرقت اموالتان باشد.

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان با بیان اینکه بخشی از سارقانی که در استان اصفهان مرتکب سرقت مجرمان در حرکت هستند گفت: این افراد از استان های دیگر به اصفهان آمده و منازلی را به مدت یک یا دو هفته ای اجاره کرده و پس از اینکه سرقت های خود را مرتکب شدند اموال مسروقه را با خود برداشته و اصفهان را به مقصد استان دیگری ترک می کنند.

سرهنگ تُرکیان، ۴۱ درصد ازسارقان منازل دستگیر شده در استان اصفهان طی ۶ ماهه سال جاری را افراد غیربومی و به اصطلاح مجرمان در حرکت عنوان کرد و با هشدار به افراد کلید بدستی که منازل خود را به صورت روزانه و هفتگی یا ماهیانه به افراد غیر بومی اجاره می دهند گفت: بسیاری ازکسانی که این کار را می کنند از نیت افراد اطلاع ندارند و ناخواسته شریک جرم آنان می شوند.

مقام انتظامی خاطر نشان کرد: به منظور مقابله با چنین افراد و شناسایی و برخورد سریع و قاطعانه با آنان از شهروندان می خواهم در صورت مواجه با یک یا دو نفر یا تعداد بیشتری از مرد که قصد اجاره منزل به صورت موقت را دارند قبل از اجاره منازل خود هویت افراد را احراز کنند و در صورت مشکوک شدن کلانتری محل را در جریان گذاشته و یا از طریق تماس با شماره تلفن ۱۱۰ موضوع را به همکاران ما اطلاع دهند تا در اسرع وقت موضوع پیگیری و در صورتی که این افراد از مجرمان سابقه دار و در حرکت هستند پیش از هرگونه اقدامی با آنان برخورد قانونی صورت گیرد.

انتهای پیام/ ز