گرانی و قیمت‌های متعدد در یک کالا یکی از مشکلات شهروندان کوهپایه
گرانی و قیمت‌های متعدد در یک کالا یکی از مشکلات شهروندان کوهپایه
امام جمعه کوهپایه گفت: یکی از مشکلات مردم، گرانی های بی قاعده و قیمت های متعدد یک کالا در شهر است و دلیل آن عدم وجود اصناف و اداره صنعت، معدن، تجارت و عدم نظارت است.

به گزارش اخبار کوهپایه؛ حجت الاسلام علی اکبر جمیاری ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه کوهپایه اظهار کرد: نظام عالم، نظام رسیدن به پاکی و طهارت است، فرصت های معنوی ماه رمضان، نماز جمعه و جماعت، دعا و توبه، برای بخشش گناهان و تطهیر و تهذیب فرد و جامعه است.

امام جمعه کوهپایه بیان کرد: فرهنگ حجاب و عفاف، برای صیانت و حفظ سلامت جامعه است، اگر استفاده از فضای مجازی مدیریت نشود؛ باعث آسیب، آلودگی و مشکلات خواهد شد.

وی افزود: سیاست و حضور در فعالیت های سیاسی و اجتماعی، بستر رشد اخلاقی و خدمت به دیگران است دشمن شناسی و برائت از استکبار جهانی و اسرائیل غاصب، جزو اصول قرآنی و دینی ماست.

امام جمعه کوهپایه در ادامه گفت: فریاد مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل، شعار توحید و راه وحدت، تنها راه نجات ملت هاست، دشمن هر روز به بهانه ای بدنبال دوگانه سازی های صوری و ایجاد اختلاف و ما باید با جهاد تبیین مانع اختلاف افکنی دشمن شویم.

جمیاری خاطر نشان کرد: یکی از مشکلات مردم، گرانی های بی قاعده و قیمت های متعدد یک کالا در شهر است و دلیل آن عدم وجود اصناف و اداره صنعت، معدن، تجارت و عدم نظارت است و لذا هر دو موضوع باید به جد پیگیری شود.

امام جمعه کوهپایه افزود: سنت وقف، امکان مناسبی است تا انسان مال خودش را در معامله با خدا ماندگار و ابدی نماید البته اداره اوقاف هم باید جلو سوء استفاده و اینکه کسانی اموال وقفی را به ثمن بخس در اختیار بگیرند؛ بایستد، تا از طریق نظارت و قیمت کارشناسی و به روز، عایدات موقوفات در محل خودش مصرف گردد و این فرهنگ زنده بماند.

وی اذعان کرد: هفته انتظامی را به عزیزان حافظ امنیت تبریک عرض میکنم و پیشنهاد میکنم، راهکارهای لازم جهت مشارکت مردم در تأمین امنیت فراهم شود.

انتهای پیام/ ج ز