چگونه ۱۵ دقیقه ورزش می تواند سلامت شما را متحول کند
چگونه ۱۵ دقیقه ورزش می تواند سلامت شما را متحول کند
کارشناس حوزه ورزش گفت: برای داشتن یک تمرین مفید نیازی به دویدن 45 دقیقه ای یا وزنه زدن به مدت یک ساعت ندارید ثابت شده است که فقط 15 دقیقه ورزش در روز برای سلامتی و امید به زندگی شما مفید است. 

سمیه الماسی در گفت وگو با خبرنگار اخبارکوهپایه اظهار کرد: برای داشتن یک تمرین مفید نیازی به دویدن ۴۵ دقیقه ای یا وزنه زدن به مدت یک ساعت ندارید ثابت شده است که فقط ۱۵ دقیقه ورزش در روز برای سلامتی و امید به زندگی شما مفید است.

کارشناس حوزه ورزش افزود: ۱۵ دقیقه ممکن است برای شما زمان زیادی به نظر نرسد، اما کارشناسان تناسب اندام و مطالعات علمی موافق هستند که برای ایجاد تفاوت هر مقدار ورزش بهتر از صفر است، اگر تازه وارد تناسب اندام شده اید یا مدت زیادی است که فعال نبوده اید، یک تمرین کوتاه ۱۵ دقیقه ای ممکن است بهترین کار برای شروع باشد.

وی بیان داشت: در مورد تناسب اندام، فقط با ۱۰ تا ۱۵ دقیقه فعالیت در روز، سبک شروع کنید چه پیاده روی باشد و چه چیزی بیشتر، این تمرینات کوتاه همچنان می تواند برای بدن شما بسیار مفید باشد. بعلاوه، شروع کوچک به شما کمک می کند تا یک روال تمرینی را روز به روز در خود ایجاد کنید.

الماسی متذکر شد: به خاطر داشته باشید که توصیه های ورزشی برای همه مناسب نیستند، بنابراین ممکن است مدتی طول بکشد تا بفهمید به چه چیزی نیاز دارید، از چه چیزی لذت می برید و چه چیزی برای شما مفید است، اگر شرایط سلامتی دارید که می‌تواند بر روال ورزش شما تأثیر بگذارد، حتماً قبل از شروع یک رژیم جدید با ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی خود صحبت کنید.

کارشناس حوزه ورزش با اشاره به آنچه باید در مورد چگونگی شروع ورزش برای سلامت کلی بهتر بدانید، افزود: وقتی شک دارید، با پیاده روی شروع کنید، پیاده روی یک راه عالی برای حرکت دادن بدن شما بدون استرس است به علاوه، می‌توانید ۱۵ دقیقه پیاده‌روی را به برنامه روزانه خود اضافه کنید ، حتی اگر قبلاً ورزش نکرده‌اید به همین سادگی.

الماسی با بیان این نکته که پیاده روی سریع می تواند به افزایش ضربان قلب شما کمک کند، بیان کرد: به گفته دانشکده بهداشت عمومی هاروارد، این به نوبه خود می تواند به کاهش فشار خون و افزایش انرژی کمک کند، همچنین بدن شما را به یک برنامه تمرینی عادت داده و شروع به تقویت استقامت شما می کند.

وی برای بهره‌مندی از مزایای کامل تمرین پیاده‌روی، گفت: به یاد داشته باشید که از ویترین خرید نمی‌کنید، مطمئن شوید که سرعت شما به اندازه کافی تند است که تنفس شما را افزایش دهد اما همچنان به شما امکان می دهد مکالمه را ادامه دهید.

الماسی در ادامه افزود: مطمئن شوید که کفش مناسب پیاده روی می پوشید که حمایت کافی از پاهای شما را فراهم می کند، یک مسیر طبیعت آرام را پیدا کنید تا برخی از مزایای سلامت روان را به این معامله اضافه کنید، یا به موسیقی یا پادکست گوش دهید تا زمان سریعتر بگذرد، اگر نگران هستید که به جای لذت بردن از پیاده روی، روی مدت زمان بیشتری تمرکز کنید، این می تواند مفید باشد.

کارشناس حوزه ورزش تصریح کرد: می‌توانید هر جا که با سبک زندگی‌تان مناسب است راه بروید – چه در پارک، محله‌تان، روی تردمیل یا حتی اطراف آپارتمانتان قدم بزنید، حرکت یک حرکت است، از خلاقیت در زمان پیاده روی یا گنجاندن آن در زندگی روزمره خود نترسید برای مثال، اگر از حمل‌ونقل عمومی استفاده می‌کنید، می‌توانید به جای نزدیک‌ترین ایستگاه به منزلتان، با پیاده روی به ایستگاه بعدی بروید.

انتهای پیام/ ج ز