جمیاری: مساجد برای حضور نوجوانان تجهیز شود
جمیاری: مساجد برای حضور نوجوانان تجهیز شود
امام جمعه کوهپایه گفت: مدارس و مساجد باید برای حضور نوجوانان و جوانان، تجهیز شود و امکانات کافی در اختیار آن ها قرار گیرد.

به گزارش اخبارکوهپایه حجت الاسلام علی اکبر جمیاری؛ ظهر امروز پنجم آبان ماه درخطبه های نماز جمعه کوهپایه اظهار کرد: «یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّهَ وَ ابْتَغُوا إِلَیْهِ الْوَسیلَهَ» پیامبر اکرم(ص) و اهل بیت(ع)، بر جواز توسل به قرآن و اولیای خدا تشویق کرده اند.
امام جمعه کوهپایه گفت: متأسفانه، وهابیت با تأسی به اندیشه غلط ابن تیمیه؛ توسل را مصداق شرک می دانند.
وی عنوان کرد: شخصیت انسان ها در اخلاق؛ ادب و احترام در رفتار و گفتار و سخن کریمانه بروز می کند، گفتار مؤدبانه هم آبرو دادن به خود و هم آبرو دادن به دیگران است.
علی اکبر جمیاری از حضور دانش آموزان دبیرستان ۲۲بهمن و دبیرستان زنده یاد الهام صادقی، در نماز جمعه تشکر کرد و بیان داشت: نماز جمعه، محل تربیت امثال شهید حسین فهمیده است، دانش آموزان ایرانی، در صورت نیاز، در کنار جوانان فلسطینی؛ اسرائیل را نابود خواهند کرد.
امام جمعه کوهپایه در ادامه افزود: بازخورد حضور جوانان در نماز جمعه، باید شناسایی آسیب ها و ارائه راهکارها باشد، وظیفه مسئولان نیز، همراهی با مردم، و پیگیری حل مشکلات و آسیب ها است ومردم متقابلا کمک کار مسئولان باشند.
وی خاطر نشان کرد: مدارس و مساجد باید برای حضور نوجوانان و جوانان، تجهیز شود و امکانات کافی در اختیار آن ها قرار گیرد.
جمیاری با بیان این نکته که اسرائیل با جنایاتی که انجام می دهد جان سالم به در نخواهد برد، گفت: جوانان فلسطین او را نابود می کنند، امروز باید ابعاد حماسه بزرگ طوفان الاقصی مثل قیام کاملا فلسطینی بودن و پیروزی های مقاومت، شجاعت و غیرت و…بیان شود.

انتهای پیام/ ج ز