برگزاری اولین دوره مسابقات کشوری شطرنج/ چراغ شطرنج  کوهپایه روشن شد
برگزاری اولین دوره مسابقات کشوری شطرنج/ چراغ شطرنج  کوهپایه روشن شد
امروز (جمعه پنجم آبان ماه) اولین دوره مسابقات شطرنج(ریتد) کشوری در شهر کوهپایه برگزار شد.

به گزارش اخبارکوهپایه مسابقات شطرنج( ریتد) در قالب جام ویر با حضور ۶۶ شرکت کننده از شهرستان ها و شهرهای  اصفهان، جرقویه، شیراز، شهرکرد، آران و بیدگل، ورزنه، کاشان، کوهپایه، تهران، نایین و … از ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه صبح آغاز و در ۹ دور پیگیری شد.

*کوهپایه استعدادهای خوبی در شطرنج دارد

محمد مومنی رئیس هیات شطرنج کوهپایه در حاشیه برگزاری این مسابقات در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از مدت‌ها قبل برنامه ریزی برای برگزاری هر چه بهتر این جام انجام و جلسات هم اندیشی برگزار شد و تلاش کردیم بتوانیم این مسابقات را در سطح خوبی برگزار کنیم.
وی با اشاره به استقبال خوب از این جام گفت: یکی از برنامه ها  و اولویت‌ها در هیات شطرنج کوهپایه برگزاری جام ها و مسابقات مختلف و این چنینی است تا بتوانیم علاوه بر بالا بردن سطح آمادگی بازیکنان، بتوانیم با ایجاد یک فضای رقابتی مقدمه ظهور چهره های جدید را فراهم کرده و همچنین بیش از پیش شاهد حضور علاقه مندان به این رشته ورزشی باشیم.

مومنی با اشاره به حضور هفت شرکت کننده از کوهپایه در این مسابقات خاطرنشان کرد: خوشبختانه شاهد استعدادهای خوبی در شهرستان کوهپایه هستیم و حضور نوجوانان کوهپایه ای در این مسابقات، ویترین بخشی از این پتانسیل است.
رئیس هیات شطرنج کوهپایه ادامه داد: البته با برنامه ریزی که انجام گرفته به زودی با تمرکز بر آموزش و شناسایی  استعدادها شاهد فصل جدید و نویی در این رشته ورزشی در شهرستان کوهپایه خواهیم بود.
وی با اشاره به اسم این جام که ویر نامگذاری شده و از نام های قدیمی کوهپایه و به معنای هوش و ذکاوت است، عنوان کرد: به نفرات برتر این جام جوایز نفیسی اهدا خواهد شد.

*میزبانی شهر کوهپایه از مسابقات خوب بود

در حالی که این جام در صبح و بعد از ظهر برگزار شد، وقفه و زمان استراحت ظهر فرصتی برای تبادل نظر شرکت کنندگان بود؛ زمانی که بسیاری از بازیکنان در کنار خانواده خود اندکی فکر و ذهن خود را برای دورهای بعدی آماده کردند در این زمان حسینی یکی از شرکت کنندگان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: خوشحالم که توانستم در این مسابقات شرکت کنم و تا این لحظه از مسابقات از نتایجی که کسب کردم راضی هستم.

او سطح مسابقات را بالا ارزیابی کرد و گفت: مسابقات از سطح بالایی برخوردار بود و برخی از نتایج بدست آمده نشان داد که بازیکنان خیلی خوبی در این جام شرکت کردند.
حسینی میزبانی شهر کوهپایه در این جام را خوب ارزیابی کرد و گفت: امیدوارم بتوانم در پایان این مسابقات نتایج خوبی را کسب کنم.

انتهای پیام/ ج ز