برخورد با بیش از ۲ هزار خودروی دارای نقص فنی در اصفهان 
برخورد با بیش از ۲ هزار خودروی دارای نقص فنی در اصفهان 
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی استان از برخورد با 2 هزار و 198 دستگاه خودروی دارای نقص فنی در اجرای طرح کنترل سلامت فنی وسایل نقلیه خبر داد.

به گزارش اخبار کوهپایه به نقل از پایگاه خبری پلیس سرهنگ اصغر زارع بیان داشت: با توجه به افزایش میزان آلودگی هوای کلانشهر اصفهان و براساس مصوبه کمیته اضطرار مدیریت بحران استانداری طرح تشدید کنترل سلامت فنی وسایل نقلیه و برخورد با خوردوهای دودزا به اجرا گذاشته شد.

وی افزود: در این طرح که از ۱۴ آبان آغاز شده است تا روز گذشته جمعه ۱۹ آبان ماه ۲ هزار و ۱۹۸ دستگاه خودروی دارای نقص فنی توسط کارشناسان پلیس راهور شناسایی و مورد اعمال قانون قرار گرفتند.

رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی استان اصفهان عنوان داشت: در این مدت ۷۰ دستگاه خودرو نیز فک پلاک شده و به آنها پلاک تعمیری داده شد تا ظرف ۴۸ ساعت به یکی از تعمیرگاه های مجاز مراجعه و نسبت به رفع نقص خودروی خود اقدام و سپس برای دریافت پلاک اصلی خود به پلیس راهور استان مراجعه کنند.

سرهنگ زارع با بیان اینکه در طرح مذکور ۱۶ مرکز معاینه فنی توسط کارشناسان پلیس راهور استان مورد بازدید قرار گرفتند اظهار داشت: به رانندگان توصیه می کنیم پیش از پایان مدت اعتبار برگ معاینه فنی خودروی خود به یکی از مراکز معاینه فنی مراجعه و نسبت به اخذ برگ معاینه فنی جدید اقدام کنند.

این مقام انتظامی، جریمه نداشتن برگ معاینه فنی را ۵۰۰ هزار ریال اعلام کرد و اظهار داشت: البته خودروهای فاقد برگ معاینه فنی برای هر بار تردد از مقابل دوربین های هوشمند مورد اعمال قانون قرار خواهند گرفت و همین طور بر جریمه هایش افزوده می شود.

انتهای پیام/ف