بن تخفیف برای خرید، ترفند جدید کلاهبرداران سایبری
بن تخفیف برای خرید، ترفند جدید کلاهبرداران سایبری
رئيس پليس فتا فرماندهی انتظامی استان گفت: پيام جعلي"مشترک گرامي براي باطل نشدن کد بن تخفيف خود فوري تماس بگيريد" ترفند جدید مجرمان سایبری براي کلاهبرداري از شهروندان است.

به گزارش اخبار کوهپایه به نقل از پایگاه خبری پلیس سرهنگ سید مصطفی مرتضوی بیان داشت: امروزه در شبکه‌های اجتماعی شاهد روش‌های جدیدی از کلاهبرداری هستیم که با شگرد مهندسی اجتماعی کاربران را به درگاه‌های جعلی بانکی هدایت می‌کنند و اقدام به برداشت از حساب آنها می کنند.

این مقام انتظامی در ادامه گفت: کلاهبرداران با فریب کاربران برای گرفتن بن تخفیف کالا، به بهانه‌های واهی بعد از دریافت وجه دیگر پاسخگوی فرد نیستند و حتی ممکن است کاربران را به درگاه‌های جعلی بانکی هدایت کرده و با سرقت اطلاعات بانکی آنها، اقدام به کلاهبرداری گسترده کنند.

مرتضوی تصریح کرد: بن‌های تخفیفی که از فروشگاه‌های غیرمعتبر ارسال می شود فاقد ارزش ریالی بوده و حتی در صورت خرید کالا و دریافت بن تخفیف کالا ممکن است کالای خریداری شده ارسال نشود و یا در صورت ارسال، اجناس بدون کیفیت و با ارزش ریالی بسیار پایین‌تر از مبلغ دریافتی به مشتری تحویل داده می شود.

رئیس پلیس فتا استان خاطر نشان کرد: گزارشات و تماس‌های متعددی از سوی شهروندان در خصوص کلاهبرداری از طریق پیام های جعلی  به پلیس فتا واصل می‌شود، کاربران به هیچ وجه به پیامک‌هایی که منبع و مبنای آن مشخص نیست اعتماد نکنند و قبل از واریز هرگونه وجه، ضمن رویت کالا از صحت و سقم آن اطمینان حاصل کنند.

وی از شهروندان درخواست کرد:: در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی موضوع را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی با ما در‌ میان بگذارند.

انتهای پیام/ف