هیچ ارزانی بی علت نیست
هیچ ارزانی بی علت نیست
رئيس پليس فتا استان از شناسايي و دستگيري فردي که عامل راه اندازى صفحه فيشنگ با ترفند خريد شارژ تلفن همراه ارزان قيمت بود، خبر داد.

گزارش اخبارکوهپایه به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ سید مصطفی مرتضوی بیان داشت: در پی مراجعه شخصی به پلیس فتا اصفهان مبنی بر برداشت غیر مجاز مبلغ حدود چهل میلیون ریال از حساب بانکى اش، توسط فرد یا افرادى ناشناس، رسیدگى به این پرونده در دستور کار پلیس فتا اصفهان قرار گرفت.
این مقام انتظامی بیان داشت: شاکی در ادامه اظهاراتش عنوان کرد جهت خرید شارژ تلفن همراه در فضای مجازی مشغول جستجو بودم که با یک سایت مواجه شدم که مدعی بودند شارژ تلفن همراه را با قیمت ارزان تر از بقیه به فروش می رسانند، بنده هم بدون توجه به آدرس درگاه پرداخت و اطمینان از هویت گردانندگان آن صفحه اقدام به خرید کردم و پس از وارد کردن اطلاعات محرمانه کارت بانکی با تراکنش ناموفق مواجه شدم و تمام موجودی حسابم را از دست دادم.
وی افزود: پس از اخذ اظهارات شاکی کارشناسان پلیس فتا اقدامات خود را آغاز کردند و متوجه شدند فردی تحت عنوان فروش شارژ ارزان قیمت با ایجاد یک درگاه جعلی پرداخت و سپس هدایت شهروندان به جهت پرداخت از طریق این درگاه از کاربران فضای مجازی کلاهبرداری می نماید.
سرهنگ مرتضوی عنوان داشت: متخصصین سایبری پلیس فتا پس از شناسایی مجرم در فضای مجازی اطلاعات هویتی وی را به دست آورده و پس از تشریفات قضایی متهم در یکی از شهرستان‌های اصفهان دستگیر و به همراه تجهیزات الکترونیک به پلیس فتا منتقل شد.
رئیس پلیس فتا اصفهان به شهروندان توصیه کرد: شارژهای تلفن همراه مورد نیاز خود را فقط از مراکز و اپلیکیشن مالی مورد تائید و معرفی شده در وب سایت اصلی بانکها و یا مورد تائید بانک مرکزی و نصب شده از منابع اصلی و یا وب سایت اپراتورها تهیه نمایند و به نتایج نشان داده شده توسط موتورهای جستجوگر اکتفا ننمایند چرا که احتمال تقلبی ( فیشینگ ) بودن برخی از این نتایج نشان داده شده متصور است، همچنین در صورت مشاهده موارد مشکوک آن را از طریق مرکز فوریتهای سایبری به شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ و یا سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir با ما درمیان بگذارند.

انتهای پیام/ ز