کلاهبرداری ۴ میلیاردی با رسید های جعلی
کلاهبرداری ۴ میلیاردی با رسید های جعلی
رئيس پليس آگاهي فرماندهي انتظامي استان از دستگيري فردي که با استفاده از برنامه رسيدساز جعلي اقدام به کلاهبرداري 4 ميليارد ريالي از 9 شهروند کرده بود خبر داد.

به گزارش اخبارکوهپایه به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ حسین تُرکیان بیان داشت: در پی مراجعه یکی از شهروندان به پلیس آگاهی استان و اعلام شکایت مبنی بر کلاهبرداری فرد ناشناسی از وی، موضوع در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری این پلیس قرار گرفت.
وی افزود: در بررسی تخصصی کارآگاهان مشخص شد مالباخته یک دستگاه گوشی تلفن همراه به ارزش ۱۰۰ میلیون ریال جهت فروش در یکی از سایت های واسطه گر آگهی کرده که فردی ناشناسی ضمن تماس تلفنی با او، تمایل خود جهت خرید این تلفن همراه را اعلام می کند.
رئیس پلیس آگاهی استان اظهار داشت: متهم پس از هماهنگی و دریافت شماره شبا حساب بانکی شاکی و ارسال رسید واریز وجه برای وی، تلفن همراه را توسط راننده یک دستگاه خودرو سواری تاکسی اینترنتی از شاکی دریافت کرده وهیچ گونه ردی از خود باقی نمی گذارد.
این مقام انتظامی افزود: با توجه به اینکه متهم با ارسال رسید جعلی اقدام به کلاهبرداری از تعدادی دیگر از شهروندان کرده بود، اقدامات تخصصی کارآگاهان پلیس برای شناسایی هویت و مخفیگاه کلاهبردار به صورت ویژه آغاز شد.
ترکیان تصریح کرد: در ادامه با انجام یک سری اقدامات تخصصی سرانجام هویت متهم شناسایی و در یک عملیات ضربتی و کاملا هماهنگ در مخفیگاهش دستگیر شد.
وی با بیان اینکه متهم با استفاده از برنامه کاربردی رسید ساز جعلی از ۹ شهروند به مبلغ ۴ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود خاطر نشان کرد: متهم پس از تشکیل پرونده برای انجام اقدامات قانونی به مرجع قضائی تحویل داده شد.

انتهای پیام/ ز