حمایت کمیته امداد استان اصفهان از ۴۰ هزار و ۴۵۴ خانوار روستایی نیازمند
حمایت کمیته امداد استان اصفهان از ۴۰ هزار و ۴۵۴ خانوار روستایی نیازمند
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان اصفهان گفت: درحال حاضر ۴۰ هزار و ۴۵۴ خانوار نیازمند تحت حمایت در روستاها، از خدمات کمیته امداد استان اصفهان بهره مند می شوند.

به گزارش اخبارکوهپایه به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد، کریم زارع مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان اصفهان، با اشاره به اینکه خانوارهای روستایی تحت حمایت در سرفصل های مختلف از خدمات این نهاد بهره مند هستند، اظهار داشت: در حال حاضر ۴۰ هزار و ۴۵۴ خانوار تحت حمایت در روستاهای استان سکونت دارند.
کریم زارع با بیان اینکه هم اکنون ۶۴ هزار و ۷۰۵ خانوار با سرپرستی زنان تحت حمایت این نهاد هستند، ادامه داد: از این تعداد ۱۷ هزار و ۱۹۹ خانوار روستایی به سرپرستی زنان تحت حمایت می باشند که برای توانمندسازی آنها برنامه ریزی های هدفمند صورت می گیرد.
وی با تاکید بر ارائه خدمات بیمه به زنان سرپرست خانوار روستایی و عشایری، افزود: طی شش ماهه نخست امسال برای هزار و ۷۰۹ خانوار سرپرست زن روستایی و عشایر، بالغ بر یک میلیارد و ۸۹۷ میلیون تومان سهم بیمه تامین اجتماعی پرداخت شده است.
مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان، همچنین به خانوارهای روستایی فاقد مسکن اشاره داشت و گفت: طبق تفاهم نامه فی مابین کمیته امداد و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، از ابتدای امسال ساخت ۵ هزار واحد مسکونی برای مددجویان ساکن در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر کشور برنامه ریزی شده که از این تعداد تا پایان سال، کلید ۱۲۰ واحد به خانوارهای فاقد مسکن روستانشین استان اصفهان اهدا خواهد شد.

انتهای پیام/ ز