کلاهبرداری اسکیمری با ترفند فروش شال و روسری
کلاهبرداری اسکیمری با ترفند فروش شال و روسری
رئيس پليس فتا فرماندهي انتظامي استان از دستگيري کلاهبرداران اسکيمري که با جانمايي اسکيمر در کارتخوان دستفروشي شال و روسري در يکي از محله هاي پر تردد اصفهان از شهروندان کلاهبرداري کرده بودند، خبر داد.

به گزارش اخبارکوهپایه سرهنگ سید مصطفی مرتضوی گفت: با مراجعه تعدادی از شهروندان و ارائه مرجوعه قضائی مبنی بر برداشت غیر مجاز از حساب آنها در حالی که کارت بانکی در اختیار آن ها بوده، رسیدگی به موضوع بصورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.
وی افزود: در بررسی های اولیه مشخص شد که برداشت های غیر مجاز از حساب مال باختگان صرف خرید طلا و سکه در شهرستان های متعدد شده است.
رئیس پلیس فتا استان با اشاره به شناسایی و دستگیری ۳ متهم در این خصوص  تصریح کرد: ارزش کلاهبرداری این متهمان تاکنون ۶۰۰ میلیون ریال برآورد شده که ۱۲ نفر شاکی نیز شناسایی شده اند.
مرتضوی  اظهار داشت: شهروندان هنگام استفاده از دستگاه کارتخوان نسبت به عدم دستکاری یا تغییرات ظاهری در این دستگاه بخصوص فروشندگان سیار که فاقد محل مشخص و ثابت کسب و کار هستند دقت کنند و رمز کارت های عابر بانک خود را شخصاً وارد و از اعلام آن به فروشنده خودداری کنند.
این مقام انتظامی در پایان خاطر نشان کرد: مرکز فوریت‌های سایبری پلیس فتا با شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ به‌صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به سوالات شهروندان بوده و چنانچه هم‌وطنان در دام مجرمان سایبری گرفتار شدند می‌توانند با این شماره تماس و از راهنمایی و مشاوره کارشناسان پلیس فتا بهره‌مند شوند.

انتهای پیام/ ز