دوره آموزشی آشنایی با امنیت زیستی (Biosecurity) در مزارع تکثیر، تفریق و پرورش ماهیان سردابی
دوره آموزشی آشنایی با امنیت زیستی (Biosecurity) در مزارع تکثیر، تفریق و پرورش ماهیان سردابی
روابط عمومی اداره کل داپپزشکی استان اصفهان از برگزاری دوره آموزشی آشنایی با امنیت زیستی (Biosecurity) در مزارع تکثیر، تفریق و پرورش ماهیان سردابی خبر داد.

به گزارش اخبارکوهپایه به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان اصفهان، دوره آموزشی به صورت حضوری و وبینار با موضوع آشنایی با امنیت زیستی (Biosecurity) در مزارع تکثیر، تفریق و پرورش ماهیان سردابی برگزار شد.
این کلاس آموزشی با تدریس محمد عزیز زاده مدیر گروه بهداشت و مدیریت بیماری های ماهیان سردابی سازمان دامپزشکی کشور و با حضور معاون سلامت، کارشناس مسئول بهداشت و مدیریت بیماری های آبزیان اداره کل، جمعی از روسا و کارشناسان ادارات ستادی، روسای شبکه های دامپزشکی استان و معاون و جمعی از کارشناسان مدیریت شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی استان و مسئولین فنی بهداشتی مزارع تکثیر و پرورش ماهیان سردابی به صورت حضوری و وبیناری در محل سالن جلسات شماره یک اداره کل دامپزشکی استان اصفهان برگزار شد.
در این جلسه آموزشی اصول امنیت زیستی، شناخت عوامل بیماریزا و راههای ورود آنها به مزرعه، اقدامات لازم جهت جلوگیری از ورود عوامل بیماریزا، اقدامات موثر در کاهش انتقال عوامل بیماریزا و مزایا و معایب ازون و UV تدریس شد.
کردآبادی کارشناس مسئول بهداشت و مدیریت بیماری های آبزیان اداره کل دامپزشکی استان اصفهان، نقش آموزش در پیشگیری و کنترل بیماریها را بسیار مهم ارزیابی نمود و اضافه کرد برگزاری دوره های آموزشی در این ارتباط، قطعاً اثرات مهمی برارتقای دانش کارشناسان در حیطه وظایف دامپزشکی در پی داشته و انتقال این اطلاعات تأثیر مستقیم بر پیشگیری از بیماریها و نهایتاً تولید بهینه، سالم و افزایش بهره وری داشته و استمراراشتغال پایدار در صنعت آبزی پروری را باعث خواهد شد.
در حاشیه برگزاری این دوره ی آموزشی عزیززاده با همراهی براتی معاونت سلامت و دکتر کردآبادی مسئول آبزیان اداره کل به همراه مهندس اصلانی سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان فریدونشهر از بزرگترین مزرعه و اولین صادر کننده تخم چشم زده قزل آلا کشور در چشمه تنگوله شهرستان فریدونشهر بازدید کردند.
در این بازدید عزیززاده ضمن ابراز رضایت از اقدامات شاخص و کاربردی صورت گرفته به منظور بالا رفتن سطح امنیت زیستی مزرعه توسط مدیریت و مسئول فنی بهداشتی مزرعه تقدیر و تشکر نمود.
شایان ذکر است این مزرعه به عنوان بزرگترین مرکز تولید تخم چشم زده تک جنسی قزل آلای کشور می‌باشد که با استفاده از دانش بومی و استفاده از ظرفیت‌های علمی دانشگاهی توانسته است پس از شکست دادن انحصار تولید تخم تمام ماده توسط کشورهای اروپایی هم اکنون صادر کننده این محصول به خارج از کشور باشد.

انتهای پیام/ ز