محکومیت بهره برداران غیر مجاز شیره آنغوزه
محکومیت بهره برداران غیر مجاز شیره آنغوزه
رئیس اداره تعزیرات حکومتی شهرستان اردستان از جریمه یک میلیارد ریالی بهره برداران غیرمجاز شیره آنغوزه خبر داد.

به گزارش اخبارکوهپایه به نقل از روابط عمومی اداره کل تعزیرات حکومتی استان اصفهان، امید سلامی گفت: پرونده قاچاقچیان غیر مجاز برداشت ۲۰ کیلوگرم شیره بوته آنغوزه در مراتع ملی که با تیغ زنی جمع آوری نموده بودند، به ارزش یک میلیارد ریال در شعبه اول بدوی تعزیرات حکومتی شهرستان اردستان رسیدگی شد.
رئیس اداره تعزیرات حکومتی شهرستان اردستان افزود: شعبه پس از بررسی محتویات پرونده و اقرار متهمین به برداشت غیر مجاز شیره آنغوزه از مراتع ملی، تخلف انتسابی را محرز و علاوه بر ضبط شیره کشف شده و تحویل به منابع طبیعی، متهمین را به پرداخت یک میلیارد ریال جزای نقدی محکوم کرد.
سلامی گفت: احکام متهمین در شعبه تجدیدنظر استان، نیز تایید و قطعی شد.
رئیس اداره تعزیرات حکومتی شهرستان اردستان افزود: نیروهای یگان حفاظت اداره منابع طبیعی شهرستان اردستان در مراتع ملی روستای عباس آباد، متهمینی که بصورت غیرقانونی اقدام به تیغ زنی بوته های آنغوزه می نمودند را شناسایی و گزارش این تخلف را برای رسیدگی به تعزیرات حکومتی ارسال کردند.
سلامی در خصوص نوع و خاصیت این نوع گیاه گفت: آنغوزه، گیاهی ارزشمند و کمیاب با قدمت هزارساله است که در نقاط معدودی از جهان از جمله ایران رشد می کند و علاوه بر کاربرد دارویی فراوان، در خارج از کشور در صنعت عطرسازی و جواهرسازی (برای چسباندن سنگ های گران قیمت چون الماس روی جواهرات) هم کاربرد دارد و به عنوان ادویه در غذاها نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

انتهای پیام/ ز