اجرای عملیات شانه سازی و اصلاح شیب شیروانی بزرگراه نیک آباد- حسن آباد 
اجرای عملیات شانه سازی و اصلاح شیب شیروانی بزرگراه نیک آباد- حسن آباد 
سرپرست اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان جرقویه گفت: عملیات شانه‌سازی و اصلاح شیب شیروانی حاشیه راه‌های محورهای اصلی و نقاط پر تصادف شهرستان جرقویه به طول ۴۵ کیلومتر توسط این اداره در حال انجام است.

به گزارش اخبارکوهپایه به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی(استان اصفهان)، مهدی رفیعی سرپرست اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان جرقویه بر اهمیت ایمن سازی حریم و حاشیه راه‌ها در کاهش تصادفات جاده‌ای تأکید کرد و گفت: ایجاد فضایی مناسب در حاشیه راه‌ها برای رانندگان از جمله اقداماتی است که در کاهش تلفات ناشی از خروج خودرو از جاده و واژگونی مؤثر بوده، از این رو عملیات اصلاح شیب شیروانی در کناره جاده‌ها به‌ منظور ارتقا سطح ایمنی و جلوگیری از واژگونی و کاهش آسیب سرنشینان وسایط نقلیه انجام‌ می‌شود .
وی خاطرنشان کرد: امروزه حاشیه راه و ایمن بودن آن و همچنین فرهنگ ایمنی، در پیشگیری از تلفات و تصادفات جاده‌ای بسیار مهم است که در این راستا اصلاح شیب شیروانی بزرگراه نیک‌آباد – حسن‌آباد به طول ۴۵ کیلومتر در دستور کار این اداره قرار گرفت.
رفیعی افزود: اغلب تلفات و تصادفات جاده‌ای ریشه در عامل انسانی داشته که در این میان خواب‌آلودگی، سرعت و سبقت غیر مجاز و خروج از جاده از جمله مواردی است که سهم قابل توجهی در تصادفات جاده‌ای دارد که به همت راهداران توسط ماشین آلات اداره کل این پروژه در دست اقدام می‌باشد
وی تصریح‌کرد: حفظ و نگهداری راه‌های موجود یکی از وظایف ذاتی این اداره کل بوده که علی‌رغم محدودیت‌های اعتباری این اداره کل با تکیه برهمت راهداران پرتلاش خود توانسته، با توجه به واژگونی خودرو در این نقطه پر حادثه در این مسیر، گام‌های ارزنده‌ای بردارد.
رفیعی در این راستا اظهار کرد: در محور بزرگراه نیک‌آباد زیار محدوده روستای قارنه جهت نصب نیوجرسی خاکریزی مابین دو باند توسط تیم راهداری انجام شده و درصدد نصب نیوجرسی‌هابه طول یک کیلومتر هستیم.
سرپرست راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان جرقویه با اشاره این نکته که عواملی همچون راه، خودرو و انسان در بروز حوادث رانندگی تأثیر دارند گفت: امیدواریم با انجام اقدامات ایمن سازی زود بازده مانند اصلاح شیب‌های شیروانی راه‌ها شاهد کاهش تصادفات و تلفات ناشی از حوادث رانندگی در استان باشیم.
انتهای پیام/ ز