کلاهبرداری ۲۰۰۰ میلیاردی با ترفند اعزام دانشجو به خارج
کلاهبرداری ۲۰۰۰ میلیاردی با ترفند اعزام دانشجو به خارج
فرمانده انتظامي استان از دستگيري فردي که با دائر کردن يک شرکت قلابي بورسيه دانشجو به خارج از کشور بالغ بر 2 هزار ميليارد ريال کلاهبرداري کرده بود، خبر داد.

به گزارش اخبارکوهپایه به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار حمید علینقیان پور بیان کرد: ماموران اداره نظارت بر اماکن عمومی سازمان اطلاعات فرماندهی انتظامی استان در پی کسب خبری مبنی بر فعالیت غیر مجاز یک شرکت قلابی در زمینه بورسیه کردن دانشجویان و اعزام آنان به کشور روسیه موضوع را در دستور کار خود قرار  دادند.
وی افزود: با توجه به متواری بودن مدیر و کارکنان شرکت و  تجمع تعداد زیادی از شکات در مقابل درب آن و اعلام نارضایتی از وعده های دروغینی که به آنان داده شده بود ماموران با هماهنگی و اخذ مجوز از مرجع قضائی وارد شرکت شده و به بازرسی از محل پرداختند.
فرمانده انتظامی استان اصفهان  با اشاره به کشف تعداد زیادی مهر و اوراق جعلی و غیر مجاز در بازرسی صورت گرفته از محل گفت: در نهایت درب شرکت مذکور پلمب و با اقدامات اطلاعاتی و تخصصی و همچنین رصد هوشمندانه ماموران سازمان اطلاعات،  مدیر متواری این شرکت در مخفیگاه خود دستگیر شد.
سردار علینقیان پور با بیان اینکه تاکنون شکایت ۳۰ نفر از این شرکت به ثبت رسیده است خاطرنشان کرد: فرد مذکور به اتهام کلاهبرداری ۲ هزار میلیارد ریالی با ترفند اعزام دانشجو به خارج از کشور و همچنین جعل اسناد دولتی تحویل مرجع قضائی شد و تلاش برای شناسایی سایر کارکنان این شرکت نیز کماکان در دستور کار قرار دارد.
انتهای پیام/ ز