نادیده گرفته شدن منافع مردم در احداث یک مرغ‌داری
نادیده گرفته شدن منافع مردم در احداث یک مرغ‌داری
رئیس شورای شهر کوهپایه گفت: واحد صنعتی مرغ‌داری در ضلع غربی شهر کوهپایه تمامی مجوزهای لازم برای احداث را کسب کرده اما در این میان منافع شهر کوهپایه و مردم این شهر لحاظ نشده است.

به گزارش پایگاه خبری اخبار کوهپایه،، قوام‌الدین ضیایی شامگاه چهارشنبه در جمع اهالی شهر کوهپایه اظهار کرد: در خصوص احداث واحد صنعتی مرغ‌داری در ضلع غربی شهر کوهپایه شورای شهر همگام با مردم با تصویب مصوبه و ارسال نامه به بخشداری، فرمانداری و فرادست استان و بیان خواسته مردم اقدام کرده است.

وی با اشاره به مخالفت و اتفاق نظر هر ۵ عضو شورای شهر با ایجاد این مرغ‌داری صنعتی، افزود: با رفتن ثالثی بخشدار وقت و انتخاب الهیاری‌زاده به عنوان سرپرست بخشداری فشارها برای گرفتن این مجوز بیشتر شده اما تا کنون این اتفاق نیفتاده است.

رئیس شورای شهر کوهپایه با اشاره به پیگیری‌های صورت‌گرفته شورای شهر در این موضوع گفت: آخرین اقدام صورت‌گرفته، ارسال نامه‌ای به نمایندگان مجلس شورای اسلامی و الحاق طومارهای مردمی و معرفی جانمایی کارشناسی برای محل احداث این واحد صنعتی بوده است.

وی به نمایندگی از طرف دیگر اعضای شورای شهر کوهپایه خاطرنشان کرد: علی‌رغم این‌که شهر کوهپایه از شرق با شهرک صنعتی و از شمال با کارگاه‌های تجاری و از جنوب با تصفیه فاضلاب محصور شده و تنها نقطه برای گسترش فضا و بستر لازم شهری است و مضافا به دلیل آسیب‌ها و مشکلاتی زیست محیطی و بهداشتی از این جانمایی شورای شهر تمام تلاش خود را برای جلوگیری از این احداث انجام خواهد داد.

ضیایی بیان داشت: این واحد صنعتی تمامی مجوزهای لازم برای احداث را کسب کرده اما در این میان منافع شهر کوهپایه و مردم این شهر لحاظ نشده و بنا بر وظیفه ذاتی شورای شهر مخالفت‌های مردم که با حضور و نامه به شورای شهر انتقال داده شده، حجتی است که پیگیری و توجه به آن از سوی شورای شهر و دیگر سازمان‌ها لازم است.

وی تصریح کرد: با توجه به شرایط موجود و دغدغه‌خاطر شهروندان در هفته آتی اعضای شورای شهر و چند تن از نمایندگان مردم با معاونان استاندار در اصفهان دیدار خواهند کرد.

در این جلسه یکی از شهروندان با اشاره به نامه‌های متعدد و حضور اعتراضی بانوان در هفته گذشته در محل بخشداری کوهپایه تأکید کرد: از شورای شهر و دیگر مسؤولان شهر تقاضا داریم از خود یادگاری به جای نگذارند که در آینده سرزنش همگان را در پی داشته باشد.

دیگر شهروند حاضر در جلسه با اشاره به مشکلاتی که این واحد صنعتی مرغ‌داری برای شهر کوهپایه، ایجاد می‌کند، یادآور شد: مشکل آلایندگی‌ها در شهر کوهپایه یکی از مشکلات جدید این شهر است که انتظار می‌رود با جلوگیری از احداث این واحد صنعتی در غرب شهر به حاد تر شدن این موضوع دامن زده نشود.

به گزارش اخبار کوهپایه، شهروندان کوهپایه در مقابل شهرداری کوهپایه به احداث یک واحد صنعتی در غرب این شهر اعتراض کردند که چندین نفر از آن‌ها به نمایندگی از دیگر همراهان با اعضای شورای شهر و سرپرست بخشداری کوهپایه دیدار و گفت‌وگو کردند.

انتهای پیام/بتول مرادی