به فرمانده ژاندارمری رساله امام و اعلامیه علما هدیه دادم
به فرمانده ژاندارمری رساله امام و اعلامیه علما هدیه دادم
پیشگام انقلاب اصفهان گفت: فرمانده ژاندارمری فردا شب به خانه ما آمد و سرش زیر بود و تا حدود ۱۱ شب هم در خانه ما بود، هنگامی که میخواست برود یک رساله امام و چندتا اعلامیه را در پاکت قرار دادم و به او هدیه دادم.
به گزارش پایگاه خبری اخبار کوهپایه حجت الاسلام سید ابراهیم احمدی نسب  در مورد خاطرات خود در مبارزات با رژیم پهلوی، اظهار کرد: یکی از اقداماتی که ما انجام دادیم این بود که نماز جمعه را قبل از انقلاب بر پا کردیم تا بتوانیم مردم روستاها را برای شرکت در راهپیمایی ها و تظاهرات در نایین و اصفهان جمع کنیم و مردم با کامیون، وانت، اتوبوس و ماشین به راهپیمایی ها می رفتند.

پیشگام انقلاب استان اصفهان تصریح کرد: در زمانی که شاه هنوز ایران بود روز تاسوعا ما به نایین رفتیم و نماز ظهر را در خیابان مسجد جامع خواندیم و در روز عاشورا که جمعه هم بود در امامزاده قاسم من به عنوان سخنران سه نکته را بیان کردم.

وی افزود: در این روز که جمعیت قابل توجه ای در امامزاده قاسم جمع شده بود و در داخل امامزاده جا نبود و بیرون این سخرانی انجام می شد، گفتم ما خواستار سرنگونی نظام شاهنشاهی هستیم که در راس آن شخص شاه قرار دارد و حضار با صحیح است صحیح است تایید می کردند چرا که در آن زمان هنوز تکبیر برای تایید مد نبود.

احمدی نسب در ادامه گفت: یکی دیگر از مطالبی که گفتم این بود که ما خواهان یک جمهوری اسلامی بر پایه قران و رهبری آیت الله خمینی هستیم و مردم همه می گفتند صحیح است صحیح است؛ همچنین گفتم ما از جمعه آینده در منطقه روستایی چون تودشک «در آن زمان هنوز شهر نبود»، مشکنان و تودشکچویه نماز جمعه را به صورت سیار می خوانیم و اگر پاسگاه های ژاندارمری کوهپایه و تودشک بخواهند مانع شوند پاسگاه را بر روی سر اهلش خراب خواهیم کرد.

امام جمعه شهر تودشک عنوان کرد: شب همین روز شهید محمود باقری به نزد من آمد و گفت حاج آقا لودر و بولدزر هست اگر اجازه بدهید ژاندارمری را خراب کنیم که من گفتم نه و اگر شاه هم برود باید این ساختمان ها بماند و بیت المال است.

احمدی نسب در ادامه به یکی دیگر از خاطرات خود اشاره کرد و گفت: پاسگاه ژاندارمری تودشک من را اظهار کرد؛ وقتی رفتم آنجا یک اسلحه کمری روی میز فرمانده ژاندارمری بود و به من گفت که من دستور دارم با این اسلحه مغزشما را بغل دیوار قرار دهم؛ فکر می کرد من می ترسم و من جواب دادم که هر کاری که به شما دستور دادند انجام دهید.

وی افزود: بعد از کشوی میزش یک سری اعلامیه از امام خمینی و آیت الله طالقانی و علما بیرون آورد و گفت من خودم اسلام شناس هستم و شما این اعلامیه ها را در کوهپایه پخش کردید و این اخلال گری است که من جواب دادم اعلامیه های کوهپایه را من نیاوردم و اگر آورده بودم نمی ترسیدم که بگویم کار من است.

سید ابراهیم احمدی نسب اذعان کرد: بعد از یکی دو ساعت چایی اورد که من نخوردم و گفت شما باید تعهد بدهید که هر وقت میخواهید داخل شهر کوهپایه بشوید، بیاید در پاسگاه و دفتر را امضا کنید؛ گفتم من خاله و دایی، پدر خانم و مادر خانمم کوهپایه اند و من آمدن به کوهپایه ای که باید با اجازه شما باشد را نخواهم آمد.

امام جمعه شهر تودشک اظهار کرد: شخصی که در پمپ بنزین کار می کرد و با پاسگاهی ها دوست بود چند روز بعد که تقریبا نظام در حال سقوط بود به نزد من آمد و گفت فرمانده پاسگاه می خواهد به دیدار شما بیاید؛ من گفتم که اگر پشیمان شده فردا شب شام بیاید اما اگر می خواهد حرفای گذشته را تکرار کند نیاید.

احمدی نسب خاطرنشان کرد: فردا شب به خانه ما آمد و سرش زیر بود و تا حدود ۱۱ شب هم در خانه ما بود، هنگامی که میخواست برود یک رساله امام و چندتا اعلامیه را در پاکت قرار دادم و به او هدیه دادم.

امام‌جمعه شهر تو دشک تصریح کرد: در کتاب دانش‌نامه ائمه جمعه جلد اول صفحه ۵۴ عکس نماز جمعه شهر تودشک وجود دارد یعنی نماز جمعه تودشک چهل ساله شده است و امروز یکی از شلوغ‌ترین نماز جمعه‌ها در شهر تودشک برگزار می‌شود.

انتهای پیام/