پس از عملیات طوفان الاقصی، اقتصاد صهیونیست‌ها در مسیر فروپاشی است
پس از عملیات طوفان الاقصی، اقتصاد صهیونیست‌ها در مسیر فروپاشی است
امام جمعه شهر تودشک گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد بخش‌های مختلف اقتصاد رژیم‌صهیونیستی از بخش مالی و بانکی تا گردشگری، کسب‌وکار و فناوری و انرژی در نتیجه عملیات طوفان‌الاقصی مقاومت و حملات کور رژیم‌صهیونیستی علیه نوار غزه متحمل زیان سنگین شده است.

به گزاش اخبارکوهپایه حجت‌الاسلام محمد رضا نریمانی پنجم آبان ماه در خطبه‌های نماز جمعه تودشک با اشاره به برکات عملیات طوفان الاقصی، اظهار کرد: طوفان الاقصی تندبادی ویرانگر را در سازه‌های ذهنیتی و نظامات غرب در انداخته است و درحالی که رژیم جعلی درصدد بود تا در روز دوم عملیات، حمله زمینی را آغاز کند، اکنون پس از ۱۸ روز هنوز در تحیر و تردید است.
وی ادامه داد: این تردید نه فقط تحیر دولت غاصب که تحیر و تردید آمریکا و غرب است و با این همه، غرب در صدد است به نوعی این عملیات را به نفع خود تمام کندکه این آرزویی است که هرگز محقق نشده و نخواهد شد.
امام جمعه تودشک با بیان اینکه علت هراس آمریکا و اردوگاه غربی و منطقه‌ای از چشم‌انداز آینده جنگ کنونی دارای سه نکته مهم است، گفت: نخست اینکه گروه‌های مقاومتی در لبنان، سوریه، عراق و یمن با گروه‌های مقاومتی فلسطینی مانند حماس و جهاد اسلامی در مسیر جنگ کنونی علیه اسرائیل متحد هستند و چه از دور و چه نزدیک در تحولات فلسطین اشغالی نقش دارند.
نریمانی ادامه داد: دوم این‌که خسارت‌هایی که قرار است در خلال جنگ با نیروهای فلسطینی و حامیان آن‌ها به اسرائیل وارد شود دیر یا زود به کشورهای غربی و موجودیت و نفوذ و منافع آن‌ها در منطقه از دریای مدیترانه تا سواحل شرقی دریای خزر وارد می‌شود.
وی افزود: سوم اینکه صهیونیست‌ها تلاش دارند تا این موضوع را به صهیونیست‌ها القا کنند که نیروهای مقاومتی فلسطینی که با اسرائیل در جنگ هستند نیروهای تروریستی هستند که با مسیحیت غرب هم مشکل دارند و همین گروه‌ها از سوی برخی در فرانسه، آلمان و بریتانیا مورد انواع حمایت‌ها قرار می‌گیرند.
حجت الاسلام نریمانی با بیان اینکه مجموع عوامل مزبور موجب شده است تا آمریکا و اروپا به طور جدی‌تر به آینده فکر کنند، گفت: آنها در مخمصه‌ای سخت گرفتار شده‌اند و گویا نظم جدیدی درحال شکل‌گیری است و آن نظم مقاومت است.
وی اضافه کرد: رژیم صهیونیستی به هر صورت سعی دارد تا کشورهای غربی به‌ویژه آمریکا را برای بقای خود به جنگ منطقه‌ای بکشاند و اهداف سه گانه خود را به ثمر بنشاند و با این حال به نظر می‌رسد که رژیم صهیونیستی در اهداف خود دچار شکست شود چرا که آمریکا به‌دلیل مشغول‌بودن در مصاف با رقیب سنتی خود روسیه بر سر اوکراین و دیگر مسائل دست به چنین کاری نزند.
حجت الاسلام نریمانی با بیان اینکه اقتصاد صهیونیست‌ها در مسیر فروپاشی است، گفت: طوفان الاقصی برای صهیونیست‌ها تبعات فراوانی داشته است و البته موجب تکانه‌های اقتصادی تل‌آویو شده و ادامه این روند عمق آن را بیشتر می‌کند.
وی ادامه داد: بررسی‌ها نشان می‌دهد بخش‌های مختلف اقتصاد رژیم‌صهیونیستی از بخش مالی و بانکی تا گردشگری، کسب‌وکار و فناوری و انرژی در نتیجه عملیات طوفان‌الاقصی مقاومت و حملات کور رژیم‌ صهیونیستی علیه نوار غزه متحمل زیان سنگین شده است.

انتهای پیام/ ز